Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mobitz II. típusú AV block...

Mobitz II. típusú AV block esetén szoktak bármit csinálni?

Figyelt kérdés

nem értem a dolgot, mert kb fele a kardiológusoknak azt mondja, hogy semmit se kell vele tenni, a másik fele pedig meglepődik ezen, mert szerinte kell.

na de mit?



#blokk #Mobitz
2022. jan. 23. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mobitz II. típusú AV block könnyen átválthat III. fokúvá, ami már életveszélyes is lehet. Pacemaker indikáció lehet, de ezt is orvos válogatja. Mindenképp javasolt egy megbízható kardiológust felkeresni
2022. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi, hát nem egyszerű. csak a két végletet találom, pedig már 10-nél voltam kb.

az egyik típus legyint rá, a másik szerint meg azonnal cselekedni kellene.

érti ezt valaki?

vagy mitől függ, h indikáció lehet? csak lehet?

2022. jan. 23. 21:02
 3/16 anonim ***** válasza:

Sürgősségi ellátásban, ha panaszt okoz (mert általában szokott), akkor már a helyszíni pacemaker terápiára fel kell készülni, mert könnyen lehet belőle magas fokú, vagy harmadfokú blokk

Biztos, hogy Mobitz II.?

2022. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

egyedül nagyon alacsony RR-t okoz, de ez is változó.

gyógyszeres megoldás akkor nincs rá semmi?

2022. jan. 23. 21:07
 5/16 A kérdező kommentje:

3

helyszíni pacemaker ?? és azt hogy oldják meg?

és milyen panaszt szokott okozni? mondjuk az előbb kihagytam a brutál gyengeséget. de szóval honnan veszem észre h nagy gond van vele?

2022. jan. 23. 21:08
 6/16 A kérdező kommentje:
pontosan ez van írva: Mobitz II. 2:1 tip. AV block
2022. jan. 23. 21:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Amit a mentők végeznek, két tappancs a mellkasra, aztán beállítják a paramétereket

Gyógyszeres nem nagyon van, mivel ez ingerület vezetési gond okozza

Gyengeség, szédülés, nehézlégzés is lehet, valamint gyér pulzus, okozhat eszméletvesztést rosszabb esetben

Mindenképp kezelést igényel a Mobitz II

2022. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

ja hogy a deffivel kiütik? vagy min állítják be a paramétereket?

nekem nincs pacemakerem.

2022. jan. 23. 21:25
 9/16 anonim ***** válasza:
A monitoron van pacemaker funkció, nem ütik, hanem ezt kapcsolják be, majd addig állítják, amíg nem lesz megfelelő
2022. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ja értem. huh hát jó lett volna mentő, amikor tényleg úgy voltam, vagyis feltehetően úgy voltam, mindenesetre nem tudtam lábra állni a gyengeségtől.


és mik azok a tünetek, amikből azt gondolhatom h gond van? mert ilyen féleszméletlen állapot azért elég gyakran van, és annyit tudok észrevenni h elkezd nagyon lesüllyedni a vérnyomásom. aztán kampec pár órára, majd magamhoz térek.

ez pl feltehetően az AV block miatt van?

hát ... mit mondjak, ilyenkor sajnálom h nálunk nincs mentő.

2022. jan. 23. 21:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!