Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koleszterin szint mivel...

Koleszterin szint mivel csökkenthető? (Gyógyszeren kívűl)

Figyelt kérdés

2-3 éve fedeztük fel a magasabb összkoleszterin értékem (6,6-6,9-ig minden éven). Második évben gyógyszert írt fel az orvosom,mondtam hogy nem. Inkább nézek alternatívát: Béres Koleszterin Kontroll + zabpehely 2-3 naponta (nem jött be sajnos) Most megint Össz:6,9 lett, HDL:1,3 LDL:4,7 Nem vagyok túlsúlyos,27 éves férfi vagyok,nem akarok még ilyen korán gyógyszerben gondolkodni,ami lehet többet is árt,amiket hallottam róla. (Ráadásul 10 éve szedek vérnyomás csökkentőt,úgyhogy nekem épp elég ennyi) Sportolni, munkahely miatt nem sok időm van. Kis mértékben dohányzom is.


Ötletek,mivel csökkentsem?(Táplálkozásra figyelek,de mivel műszakba járok nem mindig jön össze) Egyáltalán bontásban magas-e(HDL,LDL)?


Köszi a Válaszokat!



2022. jan. 25. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Tehát legalább 3 rizikófaktorod van érbetegségekre:

- magas vérnyomás

- dohányzás

- férfi nem


El kell dönteni, mit szeretnél:

Kevesebb gyógyszert szedni, vagy tovább élni.


Lehet, hogy soha nem lesz szívinfarktusod, stroke-od, de a statisztika alapján emelkedett ezeknek a betegségeknek a rizikója.

Ezt a rizikót sószegény, rostban gazdag étrenddel, rendszeres testmozgással, a dohányzás abbahagyásával lehet valamennyire csökkenteni, de magad is láttad, hogy a koleszterinszinted nem nagyon változott az életmódváltozástól.

A klinikai gyógyszervizsgálatok a statinok esetében tudták dokumentálni a betegség / elhalálozás rizikójának csökkenését.

Az esetedben vagy atorvastatin vagy rosuvastatin szedését javasolnám, a legmagasabb adagban, amit még mellékhatás nélkül tudsz szedni. Egy próbát mindenképp megér, az esetleges mellékhatások viszonyleg ritkák, és a gyógyszer abbahagyására megszűnnek.

2022. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

#1: Aztán a statinok elsorvasztják az agyát...

Kérdező, a szervezetednek szüksége van koleszterinre. Próbálj egészségesebben étkezni, mozogj még többet, hagyd el a cigit.

2022. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2: [link]

... a demencia kialakulásának a rizikóját is csökkentik...

2022. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3: Részben igen, viszont az agy szinte koleszterinből áll. Csupán annak tudható be a demencia megelőzés, hogy gátolja a különböző zsíros plakkok lerakódását. Mondjuk én sose szedném:D A határokat is azért vitték lejjebb, hogy el lehessen adni a cuccot jó pénzért.
2022. jan. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Senior Séf ***** válasza:
33%
Zsírral. A koleszterint a saját sejtjeid állítják elő olyan mértékben, amilyen mértékben az adott pillanatban szükséges. Táplálkozás során csak minimális mennyiséget tudsz bevinni. A felesleges koleszterint máj bontja le, és az epevezetéken keresztül ürül. Az epevezeték végén a vater papilla meg csak akkor nyílik ki, ha zsírosat eszel. Az olaj ezen nem segít. Olajat nem egészen 50 éve eszünk, amikor Gerald Ford amerikai elnök szívbeteg lett, és a világ aggódva figyelte a sorsát. A napraforgólobbi megbízásából egy Ansel Keyes nevű úriember akkor írt tanulmányt a csúnya rossz zsírok "ártamairól", és az étolaj vélt áldásos hatásairól. Szerinted mi a ménkűt tud kezdeni az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszered egy néhány évtizedes divatirányzattal? Semmit! A háziasszonyok azonban felkapták az olajat, és ezzel útjának indult a koleszterinmizéria.
2022. jan. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

#4: A határokat azért vitték lejjebb, mert vizsgálatok azt mutatták, hogy akiknek 1,3-1,4 mmol/l alatti az LDL-koleszterinjük, azoknak alacsonyabb az érrendszeri rizikója, mint azoknak, akiknek e feletti értékeik vannak.

[link]


#5: A zsír finom, de nem csökkenti a koleszterinszintet, hanem emeli.

[link]

2022. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6: 2 és 4 vagyok, ezt szeretem, korrekt vagy, alá tudod támasztani az állításod!
2022. jan. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elég sok mindenről írtatok.

Igazából akkor dohányzás elhagyásával és fizikai aktivitással van esély csökkenteni?


10 éve szedek vérnyomáscsökkentőt,arra gondoltam,nem a mellékhatása?

(Egyszer már váltottam ,kb egy éve gyógyszert,de nem változott)


Először:Bisoprolol + coverex

Most: Talliton + covercard

2022. jan. 26. 21:35
 9/13 A kérdező kommentje:

Most beszéltem a dokival. Adunk egy esélyt a dohányzás elhagyására + sportra és hagyjam el a csokoládét,ami meg volt napi 1-2 szelet az igaz. Meglátjuk mi lesz.

Egyébként izomsorvadás a gyakori mellékhatásuk a koleszterin gyógyszereknek.



Az első válaszadó:


Kérdezted ,hogy gyógyszert szedni vagy tovább élni?


Relatív,ha szedem a gyógyszert és más betegségem előjön tőle: pl, izomsorvadás,impotencia, viselkedés zavar stb...

Akkor azt a pár évet odaadom a mennyek Urának inkább.

De egyébként köszönöm a választ, van benne igazság is.

2022. jan. 27. 11:29
 10/13 anonim ***** válasza:
niacin
2022. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!