Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen gyógyszer segít az...

Milyen gyógyszer segít az omikron okozta torokfájáson?

Figyelt kérdés
Párom covid tesztje pozitív lett, egy az egybe az omikron variáns tüneteit produkálta. Viszont annyira fáj a torka, hogy enni sem tud.

2022. jan. 29. 08:48
 1/6 Contefleur ***** válasza:
51%
Bármilyen gyógyszer segít rajta, ami torokfájásra van. Nincsen omikronos torokfájás elleni gyógyszer. Septofort, Strepsils, Mebucain..stb. Egyéb esetben az orvos írhat ki antibiotikumot.
2022. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a hideg vizes borogatás segített. Hideg kendő a nyakra, rá egy meleg sál. 2022. január elején kaptam el a Covidot. Csak a torokfájás volt a tünetem.
2022. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Jutúbon film: ammónia (szalmiákszesz) nagyon enyhe párájának inhalálása öli a légúti vírust. (istállószag detto) Amúgy elolvastam a szalmiákszeszen az ajánlást: nagyon erős zsíroldószer, tehát felbontja a vírus lipid (zsír) burkát :) Istállószaggal kúrálták évszázadok óta a TBC-t is...

Nemhogy omikron ellen, de mindenféle eddigi és ezutáni koronavírus ellen :)

2022. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
71%
Antibiotikumot vírusra, 1-es? Azért ezt máshol ne nagyon hangoztasd.
2022. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Contefleur ***** válasza:
75%

1-es vagyok.

Kedves 4-es. Ha valakinek pozitív tesztje van, akkor a háziorvosa rögtön kiírja az antibiotikumot ( pontosabban Azi szandozt). Mai állás szerint, nem csak az akut probléma megoldása miatt, hanem a post covid kialakulásának megelőzése miatt is. Gondolkodj kérlek, mielőtt nekiállnál kötöszködni!

2022. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kis mèz biztos segìt rajta.
2022. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!