Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy megy most a karantén?

Hogy megy most a karantén?

Figyelt kérdés
Mondjuk teszem azt hétfőn megjön az email hogy pozitív lett a pcr tesztem. Van rendőri ellenőrzés vagy hogy működik ez, nem latok semmiféle leírást róla.

2022. jan. 29. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
2022. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Láttam ezt a leírást, de nem szerepel benne hogy van-e bármiféle ellenőrzés.
2022. jan. 30. 08:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Van. Nyilván nem mindenkit ellenőriznek, de van ellenőrzés. Nem lehet előre tudni, hogy kit fognak ellenőrizni.


Ez kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy ha gyorsan hajtok, elkap-e a rendőr.

2022. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi a hét elején kaptuk a határozatot. Benne volt, hogy kötelezően le kell töltenünk a Házi Karantén Rendszer appot. Ez ellenőrzött minket, általában napi egyszer, délelőtt. Az ellenőrzés annyi, hogy mikor jön az értesítő, magad elé tartod a mobilt, és az elküldi a fotódat és a helyadataidat, a rendszer pedig azonosítja hogy tényleg te vagy, és ott vagy ahol kell. 15 perced van megcsinálni.


Elvileg ha nem töltöd le a HKR-t, vagy nem reagálsz az azonosításokra, akkor felhívnak, és személyesen is ellenőrizhetnek, illetve bírságot kockáztatsz. Nem tudom mennyire veszik szigorúan, mert mi nem sunyiskodtunk vele, szabályosan csináltuk.

2022. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A HKR letöltése és használata egyáltalán nem kötelező. Mikor mi betegek voltunk, öcsémnek le sem lett töltve, és a kutya nem érdeklődött felőle, pedig meg volt adva kontaktszemélynek.

Amikor beteg lettem, akkor sem töltöttem le. A 10 nap alatt egyetlen egy alkalommal sem ellenőrzött senki. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy tojja le mindenki a szabályokat, csak azt, hogy nagyon nehézkesen működik ez az ellenőrzős rendszer. Ha viszont a HKR-ben sikerül regisztrálni, akkor onnantól jönnek az ellenőrzések.

2022. jan. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

De. Egyértelműen leírják a határozatban, hogy ha a technikai feltételek adottak (magyarul van okosteló) akkor a hkr használata kötelező, az elmulasztása bírsággal jár. Nem tudom, mikor tették ezt bele, a családtagomnak tavasszal még nem volt benne, nekem a héten már igen.


Azt amúgy elhiszem, hogy ha mégsem töltöd le, azt esetleg le se szarja senki. Meg azt is, hogy a kutya sem ellenőrzi, adottak-e a technikai feltételek.

2022. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, én november végén-december elején voltam karanténban, és ott még azt írták, hogy akkor sincs semmi gond, ha valamiért mégsem tudod letölteni, nem fognak bírságolna, vagy bármi. Azt azért hozzátenném, hogy a karantén 8. napján kaptam meg a határozatot a járványügytől. Ami azt jelenti, hogy talán a 9. napon tudtam volna regisztrálni, amit a 10. napra talán el is fogadnak. Utána viszont csak a feloldó nyilatkozat kézhezvétele után törölheted az alkalmazást. Amit én a mai napig sem kaptam meg. Szóval ez is olyan, mint kicsin országunkban bármi más... papíron marha jól működik, a gyakorlatban meg... ahogy minden :)
2022. jan. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Én is a teszt után 2 nappal kaptam határozatot, amikor tüneteim már 6. napja voltak (tünetek kezdete péntek délután, teszt hétfő, mert hát akkor volt csak háziorvos, aki rögzíti a tesztigényt, határozat szerda délután), tehát elvileg 6. napja voltam karanténban. És a határozat érkezése után töltöttem le az alkalmazást, mert addig senki nem mondta.

Más kérdés, hogy a háziorvosom csak a teszt utántól hajlandó számolni a karantént, hiába van benne az eljárásrendben, hogy a tünetek megjelenésétől kell. Gondolom úgy van vele, hogy akkor mindenki azt kamuzná, hogy már napok óta tünetes, ezért nem foglalkozik vele. Ezért itt szívok jó 10 napja, miközben már vagy 4-5 napja meggyógyultam, csak holnap hajlandóak feloldani.


A férjemmel egyszerre betegedtünk meg, és egyszerre teszteltek. Ő másik háziorvosnál van, aki helyesen a tünetektől számolta a karantént, és neki így szombaton már feloldották. Feloldó határozat még nem érkezett, a HKR még mindig küldi neki sms-ben az ellenőrzési felhívásokat (annak ellenére is, hogy szombaton elvileg törölte az appot, és a felhívás teljesítéséhez újra le kellett töltenie). Írt a HKR chatjébe, hogy az OSZIR-ban már feloldották a karantént, mit csináljon a felhívásokkal. Azt a választ kapta, hogy akkor ne foglalkozzon vele, mert sajnos pár napba beletelik, mire kijelentkezteti a rendszer, elnézést a kellemetlenségért.


Na. Ennyire olajozott minden. 🙂

2022. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pár hete én is kérdeztem itt. Magánúton csináltam a PCR-t, de persze bekerült az EESZT nyilvántartásba is az eredmény. Ennek ellenére 2 nap után sem keresett senki, szóval felhívtam a háziorvost, aki csak annyit kérdezett, hogy "táppénz kell?".

Utána legközelebb a 10. napon beszéltem vele, amikor a gyorsteszt szerint még mindig pozitív voltam - önszorgalomból csináltam, ez sem kötelező - és megkérdeztem, hogy ilyenkor mi van? Mehetek emberek közé, vagy jól gondolom, hogy nem kéne? Amire a válasza csak annyi volt, hogy "15 nap karantén után visszamehet dolgozni". :D Mint valami Hofi kabaré, nem arra válaszolt amit kérdeztem.

2022. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!