Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet trombózis?

Ez lehet trombózis?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 22 éves vagyok, túlsúlyos(IE végett) dohányzom és kissé hipochonder is vagyok. Minden apróbb tünetre ráparázok de a mostani nagyon nyugtalanít.

Néha néha a bal lábam gyengébbnek érződik mint a jobb, nagyon furcsa érzés. Pici fájdalmat érzek a vádlimnál, de szinte tényleg semmi és nem állandó. A térdemnél érzem, hogy mintha nem lenne olyan erős mint a másik. Olvastam itt, hogy van aki apró, hasonló tünetekkel 20 évesen trombózissal került kórházba. Azt írták, hogy feszítsem hátra a lábfejem, ha nagyon erős, szúrós fájdalmat érzek akkor az trombózis. Ilyenkor nem fáj, csak érzem, hogy az izom húzódik. Szerintetek ez az lehet?



2022. jan. 31. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valószínűbb mozgásszervi probléma, nekem térdtől is vannak hasonló tüneteim.
2022. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ! Gondoltam, hogy esetleg porckopás is lehet benne, de sajnos mindig a lehető legrosszabbra gondolok.
2022. jan. 31. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Menjél el a háziorvoshoz, ő ad beutalót a megfelelő szakorvoshoz. Ha megvizsgálnak, megnyugszol.
2022. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem. A trombózis magától nem múlik el, csak rosszabb lesz.
2022. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a próba ,amit leírtál nagyon veszélyes is lehet, ugyanis ha valóban thrombosisod lenne, akkor a vérrög leszakadhat és emboliát okozhat, ami halálos. Van egy típusos jele, ha az egyik lábad körfogata megnő szembetűnően, akkor az thrombosis. Ilyen esetben nem szabad mozogni ,mert leválhat a thrombus, mentőt kell hívni.
2022. jan. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!