Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid okozhat ingadozó vérnyom...

Covid okozhat ingadozó vérnyomást?

Figyelt kérdés

Egy éve nagyon fájt a fejem, elmentem kardiológushoz ahol ingadozó vérnyomást mértek. Emiatt gyógyszert szedek azóta. Akkor nem teszteltek sajnos, de akörül emlékszem, hogy akkor kezdődött hogy furán éreztem az ízeket szagokat egy jó fél évig. Arra gondoltam hogy az is lehet hogy Covidos voltam és amiatt volt kilengés a vérnyomásomban.

Nem lehet, hogy akkor nem is kéne gyógyszert szedni? Amúgy mindig jókat mérek azóta. Napközbe 110-125/60-70 éjszaka pihenéskor 100 körül szokott lenni, van hogy meg picit kevesebb.

2,5mg Coverex as szedek

20/f



2022. febr. 1. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos okozhat ilyet a COVID és a poszt-COVID is. Vélhetően a vérnyomás csökkentőnek köszönheted, hogy ilyen jókat mérsz.
2022. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fura szaglas elmult. Ez is elmúlhat? Marmint a vernyomas ingadozas?
2022. febr. 1. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos erre csak az élet adhat igazi választ. Bár nem vagyok szakorvos, viszont kamaszkorom óta küzdök vérnyomás-problémákkal, amiket újra felerősített a COVID.


Bár én 71 éves vagyok és nem 20, mint te. Sajnos 15-30 év közötti ismerőseimnél, akik még a II. járványhullám idején (2020 őszén) estek át a fertőzésen és hasonló panaszokkal küzdenek, azoknál másfél év után sem javult a helyzet. A szaglás és az ízlelés régen visszatért.


Sajnos nem kizárt, hogy soha nem fog megszűnni a vérnyomás gondod.

2022. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Okozhat, és maradandó lehet az ingadozó vérnyomás. De a gyogyszer szedesetol kérdezd meg a dokit, hátha lehet az adagon csökkenteni és meglátjátok mulyen lesz úgy.
2022. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Túl sokat már nem tudok csökkenteni rajta, ígyis a felét szedem egy amúgy is kicsi bogyónak, amibol pici még csípek le.
2022. febr. 2. 08:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keresd fel az orvost. De sajnos nagy eséllyel maradandó lesz.
2022. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az is lehet hogy a stresszes életmód miatt volt ingadozó.
2022. febr. 2. 14:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze minden előhozhatja. Amennyiben a stresszes élet okozta volna, akkor ez már évekkel ezelőtt előjöhetett volna, mert az érettségi/szakmunkás vizsga, a munkakeresés, az elhelyezkedés iszonyatos stresszel jár. Ahogy világosan leírtad, hogy a COVID után jött elő. Ez nem véletlen.
2022. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem ilyen dolgok miatt stresszeltem.

Csaladi okok, plusz melo, es panikbeteg lettem.

2022. febr. 2. 19:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!