Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nem veszem be az antibiotik...

Ha nem veszem be az antibiotikum utolsó szemét, az baj? L

Figyelt kérdés
Eléggé kivagyok már tőle, és még van egy szem, de már nem akarom bevenni.

2022. febr. 2. 18:17
 1/7 A kérdező kommentje:
2 dobozzal írt fel a háziorvos, de azt mondják abból egy doboz is elég.
2022. febr. 2. 18:17
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nem véletlenül írt fel belőle 2 dobozzal. És igen, az antibiotikumot MINDIG VÉGIG KELL SZEDNI.

Nem mondod komolyan, hogy épp az utolsó szemen kezdtél el hisztizni...

2022. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Baj. Végig kell szedni mindig, hogy ne alakuljon ki antibiotikum rezisztencia.
2022. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondják"

Kik? És miért fontos, hogy mit mondanak mások, ha a doki azt mondta, hogy szedd be mindet???!!!

2022. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg megérné neked, hogy egy szem miatt legközelebb, mondjuk szenvedj mit a kutya, mert nem hát az antibiotikum? Ne szórakozz már! Lehet, hogy mindegy lenne, de alapvetően az antibiotikumot mindig végig kell szedni. Ha mondjuk a második szemnél észrevetted volna, hogy súlyos mellékhatást okoz, még talán értenem, de azt utolsó szemből minek ilyen cirkuszt csinálni?
2022. febr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem akarod bevenni? Főleg, hogy csak 1 van hátra.

Én előző tavasszal bölcsességfog műtét után kaptam antibiotikumot életemben először (25 éves voltam) de 3. nap allergiás reaciót váltott ki belőlem (csalánkiütés és nehézlégzés, torokszorulás) és ezért nem folytattam. Egyébként nagyon gyógyszerellenes vagyok, de ezt végig akartam szedni, csak az allergia nem hagyta.

Szóval csak akkor hagyd abba, ha allergiás reakciót váltott ki.

2022. febr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Végig kell szedni. Pont azért, hogy ne alakuljon ki rezisztencia. Ha abbahagyod korábban, elofordulhat, hogy egy egy baci megmarad és erősebben jön ki.


Nézd meg ezt a videót is megérted miert

[link]

2022. febr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!