Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székrekedésem van. Csak 2...

Székrekedésem van. Csak 2 naponta egy nagyon kevés széklet tud távozni belőlem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyár óta rendszeresen hashajtót szedtem, ez ennek az oka. Most hogy leálltam (szombat óta nem vettem be) csak ilyen kevés székletem ürül. Nagyon feszül a hasam, most így mutat a mérleg kerek 50kg-ot, alapból 47.6 vagyok (vasárnap mértem hashajtó után) Szerintetek helyre fog állni? Mivel tudok esetleg könnyíteni?

-lenmagos joghurtot

-aszalt sárgabarackot szoktam enni

-viszek be elegendő folyadékot

-nem szeretnék többé gyógyszerhez fordulni

-a szilvának az ízét pedig nem bírom.

Válaszotokat előre is köszi :)



2022. febr. 4. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy a bélrendszered is "leszokik" a hashajtóról visszatér a normál széklet. Amiket használsz teljesen jók, a sok folyadék is. Türelem kell hozzá csak. Azt a pár napot, esetleg hetet ki kell bírni sajnos, amíg magához tér a bélrendszered.
2022. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Sok rostosat egyél. Zöldségek, zabpehely. Tejtermékeket, banánt, babot kerüld el. Sok folyadékot igyál. Rágd meg alaposan a kaját.

Hamarosan vissza fog állni normálisra.

2022. febr. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
A hashajtó kúrát orvos írta elő? Ha érzel bélmozgást, akkor hamarosan visszaáll minden. Ahogy mások is írták, egyél/igyál sok rostosat, puffasztó, hüvelyes dolgokat kerüld. Ha nem működik egy hét után, akkor egy végbél kúpot érdemes megpróbálni, ha az sem segít akkor doki
2022. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Anyától megtudtam, hogy erre hajlamos a családunk , de nekem ugye a hashajtó tovább rontotta a helyzetet. Köszönöm a válaszaitokat, ezek megnyugtatnak, csak rettenetesen kellemetlenül feszül a hasam mert ott van több kg! Olyan dolog aminek nem kellene. Nagyon sok zöldséget eszem, minden étkezéshez. A reggelim minden hétvégén zabkása, ezen kívül suliban 2 almát zabszeletet abonettet sonkával és vagy sajttal eszem. Az ebédem az csirke vagy hal, bulgurral vagy rizzsel vagy hajdinával és grillezett céklával vagy vágotthüvelyű zöldbabbal vagy karfiollal szokott lenni. Napi 2 joghurt, korpovit keksz és aszalt barack/kesudió vacsi abonett vagy barna kenyér salátatállal és 2 tojással vagy 2 konzerv hallal.
2022. febr. 4. 18:29
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a doki írta fel, de anorexiából gyógyulok és az én hülyeségem volt
2022. febr. 4. 18:30
 6/11 Senior Séf ***** válasza:
40%
Egyél több zöld növényi rostot Salátákat, zöld leveleket. Az sem árt, ha naponta pár percig masszírozod a hüvelyk-és mutatóujjad közötti részt, valamint a vastagbél leszálló ágát. Székletindító jógagyakorlatok is léteznek, azok is hatásosak.
2022. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre semmi eredmény. Ma sokkal kevesebb mint tegnap. Alig alig. És anya prvoshoz akar vinni ha 2 napon belül nem jön ki minden
2022. febr. 6. 08:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Vettem szenna teát, hátha segít
2022. febr. 7. 09:22
 9/11 anonim ***** válasza:

"anorexiából gyógyulok"

Gondoltam, hogy ilyesmi lehet a háttérben... Remélem, tényleg gyógyulsz! :)

Mit ettél, mit ittál ma?

Én a gyömbérteát is ajánlom, ha tényleg hashajtásra van szükség, de az is lehet, hogy nem is kell, elvégre kétnaponta elég, ha van székleted...

Honnan veszed, hogy "ott van több kg! Olyan dolog aminek nem kellene."? Lehet, hogy csak azt hiszed...

Mozogsz eleget? Mozogjál!

2022. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Heti 3x edzek. Mai étkezésem

Ahogy felkelek; joghurt aszalt szilva 3 korpovit

Suliban 1 lidls zabszelet 2 alma

Reggeli: 4 sonka 4 abonett

Ebéd: bulgur 2 szelet csirkemell cékla

Ahogy hazaértem: joghurt narancs

Vacsi:2 abonett gonma saláta paprika uborka 1 light és 1 natúr leves tonhal

Még egy almát és egy narancsot fogok enni.


Ma volt a legtöbb a székletem.

2022. febr. 8. 17:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!