Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fájhat a gyomrom?

Mitől fájhat a gyomrom?

Figyelt kérdés
Harmadik napja fáj a gyomrom, hányinger kínoz. Szerintem maró fájdalomról van szó, de hol jobban fáj, hol kevésbé, kb. ugyanazon a ponton. Tegnap voltam sürgősségin, mert a hányást nem tudtam abbahagyni. Csináltak röntgent, ultrahangot, vért is vettek, rendben találtak mindent. Most perpillanat elviselhetőbb a fájdalom, de délelőtt rosszabb volt, reggel egy kicsit hánytam is. Az étkezés nem befolyásolja a fájdalmat úgy veszem észre, bár nem tudok sokat enni. Régebben is volt ilyen többször, illetve bizonyos ciklusonként visszatér. Olyan, mintha gyomorfekélyem lenne, de nem hiszem, hogy az van, mert magától el szokott múlni, illetve anno csináltak gyomortükrözést, mikor szintén nagyon fájt, és nem találtak semmi fekélyt. Olyan, mintha időközönként begyulladna ott valami. Azt vettem még észre, hogy akkor jön elő, amikor nagyon stresszelek. Rettentő stresszes vagyok, el kell majd kezdenem szedni szorongásoldót. Szóval nem tudom, hogy mitől lehet ez. Gilbert-kórom van egyébként, állandóan magas a bilirubinom, de az elvileg nem szokott okozni ilyen szintű panaszokat, inkább sárgulást, de nekem még nem volt sárgaságom soha.

2022. febr. 7. 15:42
 1/2 A kérdező kommentje:
*Mindenesetre Pantoprazolt elkezdem most szedni, ha pedig jobban leszek, elmegyek újból tükrözésre, bár az az érdekes, hogy az előző felvételen sem találtak semmit, pedig úgy fájt, hogy akkor is be kellett mennem a sürgősségire.
2022. febr. 7. 15:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy begyullad az epehólyag időközönként? Nincs amúgy epekövem sem.
2022. febr. 7. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!