Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már bppv-tek? Joindulatú...

Volt már bppv-tek? Joindulatú helyzeti szédülésnek is nevezik, mikor a kristály kimozdul a fülből. (Vertigo) Ha igen, hány évesen és milyen gyakran fordul elő? Mi segített a gyògyulásban?

Figyelt kérdés

#szédülés #BPPV #Pozicionális szédülés
2022. febr. 8. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Épp van. Most van 4. alkalommal. Elsőre volt a legdurvább. Egy jó fej orvos segített aki megnyugtatott. Felírt bezarevint és adott leírást egy tornáról. Ami során mindkét irányba le kellett többször feküdni meg ülni. Nem az epley manőver volt. 4 nap alatt elmúlt teljesen. Aztán 2-3 évig semmi. Majd 2 alkalommal voltak csak reggeli szédüléseim. Most meg már egész nap tart. De csak durvább fejmozdulatokra. Megcsináltam a manővert. Remélem hatott.
2022. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem már gimis koromban is voltak szédüléseim, de ahogy öregszem, durvábbak a rohamok. Rengetegszer volt már. Alkohol, jóga, pilates (az előrehajlós/fejlógatós pozíciók miatt) elő tudja hozni nekem. Stresszes időszakban szintén előjön.

Idővel jobban éreztem, mikor megelőző állapotba kerültem (fura kóválygó érzés, nem szédülés, de vhogy nem vagyok stabil), úh. ilyenkor Epley-manővert alkalmazok, van, hogy nem is jön ki teljesen. Próbálok háton aludni, ill. néha csak hanyatt fekszem és lelógatom a fejem az ágy széléről, szerintem ez is segít vmennyit, hogy ne jöjjön elő.

2022. aug. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!