Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik inzulinrezisztensek,...

Akik inzulinrezisztensek, nektek milyen tünetekkel jelentkezett az IR?

Figyelt kérdés

2022. febr. 13. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi tunet nem volt cukorterheleses vervetelen derult ki.
2022. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves férfi vagyok,és ugyan vékony testalkatom volt akkor is mikor kiderült. Nekem állandó farkas éhségem volt,és nagyon zsíros pattanásos arcbőröm. Sokat voltam szomjas. 18 voltam mikor kiderült.

Terheléses vizsgálatnál derült ki,a 120-as inzulinom nagyon magas lett.

Metformin kezelést kaptam 4 évig,és rendszeresen edzek azóta is. Már nem kell gyógyszert szednem,teljesen megszűntek a tüneteim.

2022. febr. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- Annak ellenére, hogy nagyon keveset ettem és gyakran koplaltam, túlsúlyos voltam. Mielőtt felismertem volna, mi a probléma, egyáltalán nem tudtam fogyni. Még személyi edző által kiutalt “divatdiéta” szigorú betartása után sem.

- Gyakran leesett a cukrom, nagyon fáradékony voltam, “remegtek” a végtagjaim.

- Jóval érzékenyebb voltam frontokra, a legkisebb hőmérsékletváltozás is megviselt. Állandóan fájt a fejem.

2022. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3as neked mi lett ami segített? Nem a kérdezö vagyok de hasonlò a gondom.
2022. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem jövő héten lesz valamikor a cukorterhelésem, mert nem akar terhesség összejönni, és megcsináljuk ezt a vizsgálatot is.

Csak kicsit félek, mert bár rendszeresek a ciklusaim, veszek észre magamon olyan tüneteket, amiket akár az inzulinrezisztencia is okozhat.

Ilyen a fokozott szőrösödés, az állandó fáradtság, levertség, meg éhségérzet.

2022. febr. 14. 16:57
 6/7 anonim válasza:
Gyulladt, nagy pattanásokkal teli volt a bőröm, gyakran szédelegtem, de nem tudtam hogy a leesett vércukor okozta. Egy kicsit én is izgultam a babatervezés miatt, nekem a ciklusom se volt teljesen pontos. A baba gyorsan összejött és nem lettem terhességi cukros sem. Egyéb hormonokat is érdemes megnézetni a szőrösödés, levertség miatt. Sok sikert a család alapításhoz!
2022. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz közérzet, állandó szomjúság, végtag remegés, erős szédülés.Állandó éhség érzet. Élni nem volt kedvem ezektol a tunetektol.
nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!