Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 80 évesen májáttétes végbéldag...

80 évesen májáttétes végbéldaganat?

Figyelt kérdés

Férjem nagypapájánál végbélrákot állapítottak meg sajnos áttéttel. Kapott sugárkezelést jövőhéten műtik meg.

Konkrét infónk nincs sajnos, annyit tudunk, hogy kapott műtéti alternatívákat,a pocakján és az oldalán vannak rajzolások gondolom a műtét miatt.

Mennyi esélye van a felépülésre és a sikeres műtétre?

Nagyon féltjük, és bízunk abban, hogy teljesen felépül.



2022. febr. 14. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Akkor jár a legjobban, ha nem ébred már fel az asztalról ezt tapasztalatból mondom.
2022. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi esélye van a felépülésre és a sikeres műtétre?


Nagyon féltjük, és bízunk abban, hogy teljesen felépül.



Ezt inkább nem kommentálnám :(

2022. febr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mamámnak is ez volt 70 évesen... Plusz a tüdőre is átment már. Kín és szenvedés volt. Kemót kapott, műtét, de meghalt sajnos. Fél év alatt feladta a küzdelmet. Jobb is így, szenvedett sokat szegény... Ebben benne van a válaszom szerintem.
2022. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A műtétnek ilyenkor csak akkor van bármi haszna, ha kicsit javít az életminőségén, mondjuk ha a daganat miatt pl. képtelen normálisan vécézni. De egyébként általában több időt nyer, ha "kezeletlenül" marad, mivel ilyen idős korban lassabban burjánzik a daganat - a kemo és a műtét viszont rettenetesen megterheli a legyengült, idős szervezetét.

Szóval féltsétek és bízzatok a teljes felépülésében - de azért legyetek őszinték önmagatokhoz, és készüljetek fel a legrosszabbra.

Sajnálom.

2022. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalatom áttétes ráknál, életkortól függetlenül 1, max két év. De azok az évek kezelés, szenvedés, kín.
2022. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A helyzethez képest teljesen jó állapotban van azon kívül, hogy párszor véres volt a széklete semmi sem tűnt fel sem neki sem nekünk. Elment az orvoshoz elvégeztek egy csomó vizsgálatot és kimutattál a betegségét.

Szívós az öreg

2022. febr. 14. 16:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
legyen neked a te hited szerint
2022. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az erzelmi reszet megertem, de a racionalis enem azt mondja, hogy legyetek vele annyit, amennyit tudtok abban a kis idoben, ami maradt, mert ebbol teljesen felepulni nem lehet, akarmennyire is remenykedtek. A mutet / kemo csak meghosszabbitja a szenvedeset, es nagy az eselye hogy sztomazsakot fog kapni a vegbelet erinto rak miatt, ami tovabbi fertozesveszelyt es altalanos diszkomfort-erzetet eredmenye.
2022. febr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

pontosan mit műtenek?

mert ha a daganatot műtik ki akkor látják még értelmét a javulásnak, bár májáttétnél nem hinném, szerintem is sztómazsákot fog kapni.

2022. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Azt,hogy pontosan mennyi ideje van senki nem tudja , de sajnos 80 évesen áttétes daganattal már nem fog felépülni. A sugárkezelés is csak sznvedést hoz, sajnos végignéztem a családunkban majdnem ugyanezt a forgatókönyvet. Én akkor döntöttem el,hogy 70 év felett semmilyen kezelést nem fogok kérni ha áttétes rákos leszek, borzasztó és nem az életet,hanem az emberhez nem méltó szenvedést hosszabbítja meg.
2022. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!