Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a vérhigító veszélyei?

Mik a vérhigító veszélyei?

Figyelt kérdés

Trombofíliám van, minden bizonnyal, mivel már többször is volt trombózisom és egyszer tüdőembóliám. (vérvétel alapján negatív lett a trombofília eredményem, de azt mondják az orvosok, hogy sok fajtája van, nem mindig lehet megtalálni pontosan melyik, de szerintük 100% hogy öröklött hajlam)

Egész erős vérhígítót szedek, 20 mg-os Xareltot.

Egyik ismerősöm egyik nap azt mondta, vigyázzak a vérhigítóval. Nem kérdeztem rá, hogy miért mondja, nem tudom miért nem. Már bánom, mert most meg érdekel.

Azt tudom, hogy így nyilván vérzékenyebb vagyok és ha baleset történik könnyen elvérezhetek, ez ligokus.

De vajon csak ezért mondta, vagy más veszélyei is vannak a vérhigítónak?


2022. febr. 17. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom bármilyen más gyógyszert mondtál volna, ugyanezt mondaná. Örülj neki, hogy egy modern vérhigítót kaptál, nem valamelyik K-vitamin antagonista vackot.
2022. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hinném, ő kifejezetten a vérhígítóra mondta. Ha pl felírtak volna fájdalomcsillapítót migrénre, nem hiszem hogy arra is azt mondta volna, hogy vigyázza a fájdalomcsillapítóval😂


Az igaz, hogy ez modern gyógyszer

Meg is fizetem az árát szó szerint mert nem valami olcsó

2022. febr. 17. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a legfőbb szövődményei a vérzések lehetnek. A leggyakrabban a vérzések a gyomor-bélrendszerből jönnek. Ha nagyobb, te is észreveszed a székletben, vagy, ha hánysz.

Ha kisebb rejtett vérezgetés, akkor szépen lassan vérszegény leszel. Ezt ki kell vizsgálani. ha ez van.

2022. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. Értem, köszönöm a választ
2022. febr. 18. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!