Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges úgy agyvérzést...

Lehetséges úgy agyvérzést kapni, ha valakinek nem állandóan magas a vérnyomása, csak ideiglenesen(1-2 napig)?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Elég összetett a dolog, lényeg, hogy volt egy elég stresszes időszakom, aminek következtében 1-2 napig nagyon fájt a fejem, szédelegtem, majd végül elájultam. Mikor kijöttek a mentők, 160 volt a vérnyomásom, de azt mondták, hogy nincs szervi bajom, csak stresszreakció volt. Valószínűleg abban a pár napban is magas volt a vérnyomásom, csak nem tudtam. Csináltak MR-t, és a fehérállományom tele van gócokkal, most meg sclerosis multiplexre gyanakszanak. De szerintem ez hülyeség, mert nincs semmi tünetem. Nem lehetséges, hogy azért keletkeztek a gócok, mert valami kisebb agyvérzésem volt ájulás előtt? Vagy azt kimutatta volna valami?Mert be is vittek a kórházba, és ott is kivizsgáltak. Vagy az máshogy néz ki MR-en?

2022. febr. 27. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az agyvérzés tünetei nem ilyenek, sőt a késői tünetek is ijesztőek lehetnek. Az agyban szabaddá vált vér agyi szövetkárosodást idéz elő az idegsejtek károsodásával, a károsodott agyszövetből felszabaduló enzimek az adott terület elhalását, feloldódását idézhetik elő.
2022. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor tényleg sclerosis multiplexet jelenthetnek a gócok? Az orvosok felismerték volna MR-en, ha agyvérzés lett volna?
2022. febr. 27. 17:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagy talán agyi infarktus?
2022. febr. 27. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet. Olyan 220-230 körüli vérnyomásnál előfordulhat.160-as szisztolés vérnyomástól nem lesz agyvérzésed.
2022. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!