Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi állhat a folytonos visszaté...

Mi állhat a folytonos visszatérő betegség hátterében?

Figyelt kérdés

Kislányom másfél éve jár óvodába és állandóan beteg, pontosabban náthás. A fül orr gégészeten azt mondták még várjunk kicsit, de valószínűleg ki kell venni az orrmanduláját, mert meg van nagyobbodva és amiatt lehet folyton beteg.

Na de én állandóan elkapom tőle, ezalatt a másfél év alatt, azt vettem észre, hogy nálam viszont mások a tünetek, de az biztos hogy tőle kapom el. Torokfájással kezdődik és az orromban valahogy feljebb, nem tudom hogy írjam, nagyon mar az orrváladék (ami ilyenkor nem átlátszó mint a náthánál, hanem sűrű véres sárgás és egy nagyon kicsit még a szaga is rossz, bocsánat tudom, ez nagyon gusztustalan) kislányom egy hét alatt rendbejön ilyenkor a sima nathajaval szerencsére, de nekem elhúzódik hetekig, gyógyszer nélkül meg hónapokig. Mindig szó szerint ugyanez a betegség újul ki nálam. Háziorvosom se tudja mitől lehet, már vérvételen is voltam, semmi. Ezelőtt két hónappal gyógyultam meg ugyanebből, másodszorra lett eltalálva az antibiotikum, ami végül pár nap alatt rendbe tett.

A mandulám is ilyenkor csúnyán be szokott gyulladni, (a garatmanduláim) majd hurutos, váladékos köhögéssel húzódik el hetekig.

Mitől lehet hogy már másfél éve ugyanez a betegség fertőz meg? Olyan mintha az antibiotikum csak kis ideig hatna.


2022. febr. 28. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg olyan antibiotikumot kapsz amire rezisztens a kórokozó.

Vagy eleve nem baktérium okozza, hanen vírus, vagy gomba.

2022. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És a vérvételnek nem kellett volna ezt kimutatnia?

Vagy gondolom csak épphogy ránézett a doki, ahelyett hogy pl elküldte volna a vért tenyésztésre

2022. febr. 28. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a vért kellene tenyészteni, hanem inkább az orr, vagy torokváladékot.


Szerintem meg kellene próbálnod megelőzésképpen a Bodorrózsát. Van tea, kapszula, csepp, spray, kivonat.

Nagyon jó hatású vírusos fertőzések esetén is.

2022. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Erről még nem hallottam, köszi a tippet!
2022. febr. 28. 15:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!