Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvizsgálat értelmezés, kell...

Vérvizsgálat értelmezés, kell aggódnom? Előre írom a kapott értéket utánna pedig a normál értéket.

Figyelt kérdés

Limfocita 4,10 normál 1,00-3,20

Hematokrit 0,48. 0,37-0,47

Mpv 12,0. 7,4-11,4

Húgysav 444. 208-428

Koleszterin. 6,10. 2,60-5,20

Trigliceridek. 3,10. - 1,70

LDL koleszterin 4,07. 1,10-3,34.



2022. márc. 1. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Kijött belőle, hogy kövér vagy és nem figyelsz rá miket eszel. Igen, aggódj, mert ha nem változtatsz bekrepál a keringésed és a ketyegőd!
2022. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez így önmagában, nulla információ.

Nem ismerjük a kórtörténeted, alapbetegségeid stb...

Egy labor eredményből nem csak néhány eredményt veszünk ki, hanem komplexen értékeljük az egészet.

De a minimális eltéréseket leszámítva, szerintem nem étkezel túl egészségesen.

Főleg a zsíros ételeket részesíted előnyben, amiben sok hús van.

Legalábbis a májfunkciók eredményének hiányában én erre tippelek, de mint mondtam, komplex eredményt nézünk. Életkor, nem, és esetleges alapbetegségek ismerete nélkül ez az infó semmit nem ér.

2022. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Húgysavszinted purinszegény diétát, eredménytelensége esetén gyógyszeres kezelést igényel. Koleszterincsökkentő gyógyszeres kezelés CV veszélyeztettség függvényében szintén szóba jön.
2022. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnálom.

2018-ban Tüdőembólia, trombózis nélkül, máig nem tisztázódott.

Tavaj kiderült magas vérnyomás, Covarex gyógyszer van rá. Enyhe asztma buffomix inhalátor.

Xarelto véralvadásgátó, és Asa Krk. Ezeket szedem.

2022. márc. 1. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előbb leírtak átbeszélésére keresd fel kezelőorvosod, ha mostanában nem látott kardiológus érdemes lenne egy kardiológiai vizsgálaton is részt venni. Vese értékeid amúgy rendben vannak? ASA-t mi alapján szedsz?
2022. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amikor kórházban voltam, pitvarfibrilációt is meg állapították de ez rövid időn belül elmúlt.
2022. márc. 1. 19:06
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

#5.

Az ASA valszeg az embólia miatt van vérhígítónak, de ez inkább csak támogató gyógyszer, ez mellett akár műteni is lehet.

Kérdező. A kardiológiai problémákra ebből a néhány értékből nem lehet következtetni, de mindenképpen javasolt egy kivizsgálás.

Szív, és érrendszeri probléma is lehet, de ez tényleg nagyon kevés infó.

Korod, nemed, súlyod, magasságod, életviteled, májfunkcióid nem ismerjük, így csak totózni lehetne.

2022. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-nek, #5 vagyok, a PE miatt kapja a rivaroxabant, az ASA nem vénás oldalra ható "vérhigító"...

Kérdező, vedd fel a kapcsolatot a kardiológusoddal, te jelenleg rivaroxabant (Xarelto) szedsz, e mellett ha pitvarfibrillálsz is, csak amiatt felesleges ASA-t szedned, ezt mindenképpen beszéld meg a kardiológusoddal.

2022. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltam többször is, nem volt semmi gond a szívemmel
2022. márc. 1. 20:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá az ASA indikációjára, a rivaroxaban (Xarelto) szedése mellett csak a pitvarfibrilláció miatt nem indokolt.
2022. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!