Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér okozhat székletszivárg...

Aranyér okozhat székletszivárgást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám, hogy székelés után nem tudom teljesen tisztára törölni. Már sebesedik ki, vérzik is picit (az aranyér miatt gondolom). Ha mégis elérem, hogy tiszta legyen a papír, pár perc múlva úgy érzem, mintha bekentem volna a végbélnyílás környékét valamilyen krémmel. És ha megint ráülök a wc-re, de nem székelek, megint koszos a wc-papír.... Nem véres, hanem székletes, közepesen halványan. Mintha átengedne a végbelem... Ezt tegnap figyeltem meg először. Este (amikor már fél nap eltelt a székelés óta), és miután már kitöröltem napközben 3x, már nem volt koszos a wc papír.


Olvastam, hogy ezt okozhatja aranyér. Nekem régebben van aranyerem, de nem fájt, nem okozott semmi tünetet, ezért nem is kezeltem. Ez viszont már elég kellemetlen mellékhatás. Ez mennyire gyakori aranyér esetén? Volt valakinek hasonlóval tapasztalata? Mi segített? Ha elkezdem a hagyomás kezelést (reparon kenőcs), az visszaszoríthatja az aranyeret, hogy ne legyen ilyen tünetem?


Köszönöm szépen mindenkinek a segítő válaszát!



2022. márc. 2. 09:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy a kezeléssel még annyi problémám van, hogy nem tudom kitapogatni, hol van az aranyér.
2022. márc. 2. 09:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem voltál orvosnál???
2022. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, de nem tulajdonított neki jelentőséget.
2022. márc. 2. 09:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Proktológushoz akarok menni, de az nem olyan egyszerű.
2022. márc. 2. 09:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!