Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Energiaital okozhatja ezeket...

Energiaital okozhatja ezeket a problémákat?

Figyelt kérdés
A baràtnőm 34 éves és napi szinten 2-4 doboz energiaitalat fogyaszt Hell t. Az utóbbi időkben egyre gyakoribb volt nála a rosszullét vérnyomás emelkedés a pulzusa nagyon magas làbdagadàs. Hiába mondom neki ne igya azt a pancsolnànyt de mindig megtalálom a kocsiban a Hell es dobozt. A kifogàs az hogy nem szereti a kávét ez finomabb. Írt neki az orvos concort a szapora pulzusra de van amikor be sem veszi. Egyszer kóstoltam meg én is milyen íze lehet de nagyon rossz. Én csak kávét iszok. Volt már valaki akinek bajt okozott az energiaital? Mert ez a 120-150 közötti pulzus már nagyon magas. Próbálom leszokatni róla de nem sikerül
2022. márc. 5. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, erős a gyanúja annak, hogy ez játszik közre.
2022. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen

Issza az energiaitalt és nem szedi rendesen a gyógyszert. Nincs min csodálkozni.

Le kéne szokjon és rendesen, az előírt módon szedni a gyógyszert.

2022. márc. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Xixo-nak van valami koffeinmentes energiaitala vitaminokkal, azzal kellene próbálkozni a leszokáshoz. Azt írják róla, hogy ugyanaz az íze.
2022. márc. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbáltam mindent mivel én csak kávét iszok mondtam neki próbálja meg a kávét sok tejjel mert az akkor is természetesebb mint ez a mesterséges pancsolnàny. Ment is egy fél napig a dolog de ha nem vagyok vele akkor önti magába ezt a sz..t. Van a családjában szívbeteg és hiàba akarok vigyàzni rá egyszerűen nem megy. Nagyon makacs
2022. márc. 5. 07:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően a koffeinnel van a gond, mert arról csak mostanában kezdtek el nyilatkozni, hogy valójában VÉRSZEGÉNYSÉGET okoz, mivel a vas felszívódását hazsnosulását nagymértékben gátolja.

Ezzel párhuzamosan persze kihajtja a vizet a szervezetből íga a vér besürül, és nem érzed egyből a vashiányos hatást, csak amikor már nem viszed be a koffeint! Akkor jön a fejfájás (oxigénhiány miatt) stb..


Szóval a Kávé se jó hosszútávon, de a koffeinizmusra óriási üzletág épül világszerte sajnos, ahogy az alkoholizmusra is.

2022. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!