Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az arcom belső oldalán(szájnyá...

Az arcom belső oldalán(szájnyálkahártyán) felfedeztem egy fehéres színű, enyhén kitüremkedő foltot. Kicsit olvasgattam(sajnos) és azok alapján lehet ez leukoplakia, esetleg szájüregi rák.. szerintetek azonnal menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Gyakran ennel a foltnál haraptam régebben el a szám, hol enyhén, hol elég durván. Pont ez a rész tud beszorulni a 2 örlőfogam alá, ha nem figyelek megvan a baj. Esetleg lehet hegesedés is a sok sérülésből?

2022. márc. 7. 20:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy fotó róla: [link]
2022. márc. 7. 20:28
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Afta
2022. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kis kiegészítésként még annyit, hogy a nyelvemmel élesen érezni lehet a határvonalait, maga a folt kissé érdesebb felületű. Sosem fáj, nem jár kellemetlen érzéssel. Már jó rég nem haraptam el, figyeltem rá.


Nem akarok hipohonderkedni, szerencsére nem szoktam. Csak most erre felfugyeltem és hátha valakinek van itt ilyennel tapasztalata. Nem akarom, hogy az orvos komplett idiótának nézzen, ha csak egy szimpla hegesedéssel húzom az idejét.

2022. márc. 7. 20:33
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"Kicsit olvasgattam(sajnos)"

Ne olvasgassál. Nézegess képeskönyvet. És lazulj el! És az ilyen kérdéseid mellé mindig írd oda, hogy kapásból hipochonder vagy és/vagy szorongsz és/vagy pszichológushoz/pszichiáterhez jársz eleve, stb.

2022. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az utóbbi amit irtál,és véletlen sem szájüregi carcinoma...
2022. márc. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fogadat meg nézesd meg:(
2022. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Surgosen menj el fogorvoshoz, a fogaid nem neznek ki jol. Ha mar ott vagy, rakerdezhetsz, hogy ez mi, de nem kell magad temetni. Szerintem nem afta amugy, nem is rak, hanem szar a harapasod es a fogaid felsertik a nyalkahartyat. Van ilyen.
2022. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Fogorvos màr folyamatban van, ezek lesznek a soronkövetkező darabok amik a képen vannak. Egyúttal megnézetem ezt a foltot is akkor, valószínű egy irritáció által kiváltott hegesedés, ha összezárom a felső-alsó fogsort már érzem, hogy becsipi.
2022. márc. 8. 00:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!