Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérnyomás csökkentő gyógyszerr...

Vérnyomás csökkentő gyógyszerre lehet-e alkoholt inni?

Figyelt kérdés

Általában hétvégente vannak baráti összejövetelek,ahol szoktunk azért iszogatni,nem a mata részeg kategóriára kell gondolni,hanem szimpla sörözgetésekre.

Töményet,dúrva szeszt nem fogyasztok sőt kifejezetten utálom.

Elég fiatalon 23 évesenk kaptam meg ezt a kis "Tic Tac"-ot szakmai nevén "Covercard 3,5 mg/2,5 mg".

24-órás mérés meg minden cucc megvolt (EKG,szívultrahang).

Egészségesen táplálkozom rengeteg kiegészítővel (vitaminok,Omega 3,fokhagyma olaj,és természetesen 3 csésze galagonya tea minden nap)

Ebből egyet reggel,egyet este kell bevennem,tehát elméletileg a legmagasabb dózist kapom.

Ahogy olvasgattam ezt találtam az alkohol és a vérnyomáscsökkentők kölcsönhatásáról :

"Az ACE-gátlók és egyes központi hatású vérnyomáscsökkentők, mint a klonidin, moxonidin, rilmenidin, metildopa és guanfacin esetén ráadásul a nyugtató hatás is erősödik.

A béta-blokkoló vérnyomáscsökkentők közül a karvedilol lebomlását gátolja, így túlzott vérnyomáscsökkenést és lassú szívverést okoz. A többi béta-blokkolóval viszont nincs jelentős kölcsönhatása."


Az én gyógyszerem igaz ,hogy ACE gátló,de nincsenek benne ezek kölcsönhatásba lépő anyagok elméletileg.

Tehát ha szedem a gyógyszert és ha iszom rá hétvégén,akkor nem lehetnek úgymond ilyen brutális mellékhatásai vagy tévedek?

Az a baj,hogy az orvosok nyilván jó indulatból és tanácsból mondják azt,hogy nem szabad rá inni ,de azért ez érdekelne,hogy most úgymond sose engedhetem el magam még picit se?

Kielégítő válaszokra lenne szükségem.

Tehát ami értelmes és érvekkel tudja kidolgozni ezt a témát.



2022. márc. 7. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 21f vagyok, én simán iszom, mondjuk a gyógyszert se szedem, csak néha-néha ha eszembe jut vagy úgy van kedvem.

Ha van életcélod és egészséges szeretnél maradni, szedd be rendesen a gyógyszert, az alkoholt csökkentsd minimálisra, alkalomadtán persze elengedheted magad, nem lép fel veszélyes kölcsönhatás.

2022. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1#

Hát igen be szeretném szedni,csak ilyenkor bennem van a fos és inkább elhagyom,de az meg nem opció,mert másnapra felmegy.

Igaz nem annyira mintha nem szedném ugye a reggeli adag miatt,de azért felmegy.

Igazság szerint hétvégente van az összejövetel és nem minden nap.

2022. márc. 7. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont a fehér pálinka, ami vérnyomáscsökkentő. A borok égetett szeszek felviszik a vérnyomást
2022. márc. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet
2022. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet
2022. márc. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!