Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordulhat hogy a párom...

Előfordulhat hogy a párom többször megfertőz mononukleózissal (csókbetegség)?

Figyelt kérdés
Január elején jöttünk össze a párommal, január közepére meg is betegedtem. Közel két hónapja vagyok beteg és most derült ki, hogy csókbetegség. Hullámokban vagyok beteg, 1 hétig jól vagyok majd ismét nem. Barátommal nem találkoztam körülbelül egy hónapja már. Ő még nem is hallott erről a vírusról, de elég nagy a valószínűsége, hogy ő fertőzött meg. Sajnos már most stresszelek miatta, hogy ha meggyógyulok és találkozunk újra megfertőz/előjönnek a tünetek és kezdhetem az egész gyógyulást ismét. Van rá esély hogy ez megtörténik? Olvastam hogy aki egyszer átesik rajta az úgymond védett, de elég nagy félelmeim vannak ezzel kapcsolatban.

2022. márc. 12. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Tudni kell azt is, hogy az egyszeri fertőzés védettséget jelent, a betegségen nem lehet kétszer átesni."

Félhetsz, de akkor sem kapod el újra...

2022. márc. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván előfordulhat, de extrém ritka. Ha pl. végstádiumú AIDS-es valaki, vagy szervátültetés miatt immunszupprimált, akkor lehet ilyen, tehát nem lehet azt mondani, hogy ilyen nem fordulhat elő. Nem gyakori dolog, az biztos.
2022. márc. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Ennyi erovel ő is félhet,hogy most te fogod visszafertőzni...

A helyzet hogy en 3x lettem mononukleozisos kb 5 evente...

En sem ertettem, emellett semmi mas alap betegsegem nincs, ugyhogy nem igaz hogy nem lehet tobbszor elkapni. Orvosom azt mondta,hogy olyan mint egy herpesz virus, sajnos visszaterhetnek, de egyebkent ritka.2 utja van az egyik, hogy elkapod valakitol ujra es az immunrendszered valamiert nem reagal,hogy emlekszik ra, masik hogy le van az immunrendszered gyengulve es magatol elojon.

Eleg genyo betegseg, ha okoz tuneteket... erdemes mariatovist inni,gyumolcs es zoldseg levelet inni es probalni odafigyelni a majra :)

2022. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!