Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus másoknál is okoz...

Koronavírus másoknál is okoz időnként kisebb hányingert, vagy részleges ízvesztést (csak egy adott ízre kiterjedő), esetleg fog/fogíny érzéketlenséget, ami aztán csak úgy elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Az egész családom koronás, nekik picivel korábban kezdődött, először apám, majd anyám, én végül szerda késő d.u. kezdtem érezni torokkaparást, ami másnapra abbamaradt. A gyorsteszt mindannyiunknál csak napokkal később mutatott pozitívat. Én megcsináltam egyet csütörtökön, akkor negatív lett, pedig már lázam is volt. Tegnap csináltam a 2. -at, ez már pozitív, szinte fél perc alatt erős lett mindkét vonal a teszten. Szüleimnél is így volt, mikor rosszul lettek, mindketten negatívak voltak az első napokban, csak később mutatott pozitívat. Azóta volt lázam többször is, először csak 37.1, majd ez ment fel fokozatosan, egy-két napig volt éjjelente 38 (attól soha nem több), majd egy ideig látszólag semmi bajom, tegnap éjjel megint volt, igaz már csak 37.3. Ma viszont beindult az orrfolyás kicsit, tehát ma kellett először orrot fújnom, de ez nem vészes. Viszont most kb 1 órája minden indok nélkül hányingerem lett. Nem tudom leírni az érzést, de nem első eset. A jelek arra utalnak, hogy az elmúlt hónapokban, sőt, évben, már nem először tapasztalom ugyanezeket a tüneteket, csak akkor nem voltam lázas, nem köhögtem, emiatt nem is gondoltam, hogy korona lenne. Ez kb. a 3.-4. alkalom, hogy ez a fura hányinger előjön, majd el is megy magától. Néha kisebb-nagyobb szédülés előzi meg, de most nem volt ilyen. Egyetlen alkalommal volt régebben, hogy le kellett feküdnöm, mert annyira erős volt az inger, majd lefekvéskor elmúlt viszonylag hirtelen. A kérdés, hogy mi okozhatja? Ürítéskor nem vettem észre, hogy gyomorrontásom lenne vagy hasmenés, ott minden rendben. Valamint nem elhanyagolandó szerintem, de vannak napok, amikor nem érzem teljesen az édes ézeket (és ez csakis az édeset érinti, legalább 50% -ban, de lehet több is), valamint a fogaimat se. Ez nálam nem tart tovább, mint egy nap, de általában elmúlik fél nap alatt is. Viszont olyan is van, hogy érzem az összes ízt, de nem a megszokott módon, pl. a megszokott kávémnak egyik nap fura, édesített vegyszer íze volt, a levesnek szó szerint szappan íze, nem nagyon tudom körbeírni. De azt vettem észre, hogy a fog érzéketlensége és az édes ízek gyengülése mindig együtt jönnek, külön soha.

2022. márc. 14. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt folyamatos az ízlelésem elváltozása. Egy-egy ételre terjedt ki, és volt, hogy csak egy-egy étkezésnél.
2022. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most éppen palacsintát vacsoráztam, és szó szerint olyan sós vegyszeres íze volt, ez már nem lehet véletlen. Szinte olyan ízelváltozás, hogy már-már az undor fog el, csak annyira éhes voltam, hogy meg tudtam enni. Mivel világéletemben nagyon édesszájú voltam, így szomorú vagyok, ha ez egyre gyakoribb lesz, neaggyisten állandósul.
2022. márc. 14. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:

El fog az múlni. Nekem két covid alatt, meg egy posztcovid alatt fordult elő, de idáig mindig rendbe jött. Ja, meg még egyszer oltás után pár hónapos posztcovid-tünetek alatt.

Volt, hogy bizonyos ételeknek halványan éreztem az ízét, volt, hogy a leves savanyú volt, volt, hogy a virsli meg hasonló felvágottak, kolbászok...rothadt-nyershús ízűek voltak, volt, hogy egyes ételeket émelyítően édesnek éreztem, volt, hogy a palacsinta egérszag-ízű volt...

2022. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azzal ugye tisztában vagy te is, hogy ez (még ha nem is örökre szól a legtöbbünknél) egy agyi degradáció következménye? Természetesen nem normális, hogy fiatal korban ilyen megtörténik az emberekkel, legyen az íz vagy szagvesztés. Nem véletlenül mondják azt sem, hogy a korona idő előtti demenciához fog vezetni.

Nekem nem is az ízvesztés/módosulás a legaggasztóbb, hanem a fogaim időszakos érzéketlensége, de itt az egész fogsoromra kell gondolni. Ugyanis olyan gyenge és fájós fogaim voltak/vannak, hogy mindenre reagálnak, legyen az hideg, meleg, kemény, és főleg a rágós ételek, mint a húsok, pár helyen megdagad az ínem is tőle. Ha létezik olyan betegség, ami ilyen szintű változást képes előidézni a szervezetben (szerintem ez is agyban dől el), az elég kemény. 31 éves vagyok, de előtte soha nem volt olyan betegségem, ami következtében nem éreztem volna a fogaimat. A rendszereses fogorvosi kezelés sem tud ilyen hatást kiváltani nálam, ha egy kritikus állapotban lévőt meg is javíttatok, attól még hidegre, melegre ugyanúgy reagál az egész fogsorom, de a gyümölcsökre is érzékeny, főleg a savanyúbbakra, szóval eléggé aggasztó maga a tudat, hogy ha a fogakkal képes ilyet csinálni, akkor mi lehet a következő? Őszintén, nem bánnám, ha a fogaimat örökre nem érezném többet, nekem lenne kellemesebb az életem, de mi a garancia rá, hogy egy másik létfontosságú szervet nem fogja érinteni a degradáció, legyen az látás, hallás, vagy egy végtag érzete, akármi...

2022. márc. 14. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!