Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fül-orr-gégészet leoltás?

Fül-orr-gégészet leoltás?

Figyelt kérdés

Akinek volt már ilyen vizsgálata, írna róla pár sort? Garat leoltás az konkrétan mit takar? Mit mutat ki?

Szájszag (plusz torok érzékenység, folyamatos gyulladás?!) miatt voltam már többféle fül-orr-gégésznél, egyik sem vett ilyen mintát. Egy nagyon jó gasztroenterológusnál vagyok, ő mondta, hogy ezt már eddig is nézetni kellett volna, de én nem is tudtam, hogy létezik ez a vizsgálat...



2022. márc. 15. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
2022. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt már olvastam.

Konkrétan arra lettem volna kíváncsi, hogy ilyenkor mire szoktak tenyészteni?! Vagy tünet függő? Bejelentkeztem leoltásra, kérdezték mire akarom... Mondtam, hogy garatra! Jött a kérdés, hogy de mire?? 🙄 A fül-orr-gégész remélem tudni fogja mire kellene...

2022. márc. 16. 16:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Közben már levették a mintát, annyit mondott, hogy mindenre! Tehát nem csak egyfajta baktériumot néznek... Konkrétan ez egy góckutatás. Ha valakinek segítség az infó. :)
2022. márc. 17. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:
És jutottak valami eredményre belőle? Megoldódott a szájszag?
2022. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Negatív lett.

Most gasztroenterológián vagyok, átfogó vizsgálatokat csináltatok. Itt a bélflóra felborulása lesz a hunyó... De már 10+ éve vannak tüneteim, a szájszaggal kezdődött.

2022. ápr. 20. 04:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor végeredményben a táplálkozásra kell odafigyelni? Gyümölcs, zöldség, élőflórás joghurt, savanyú káposzta meg ilyesmik kellenek a jó bélflórához, úgy tudom. Vagy szedni kell probiotikumot?
2022. ápr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jók az alapjaid a tudást illetően, de előbb nem árt kideríteni mi borította fel a bélflórát. Ez lehet ételallergia, intolerancia akár... Végülis ugyanaz a végeredmény, gyulladáscsökkentő étrend kell. Nem mindegy, hogy hol vannak a ,,rossz" baktériumok, lehet ott, ahol nem kellene lenniük. (ez a SIBO pl)

Aztán igen, visszatelepíteni a jó bacikat, pre-probiotikumokkal.

2022. ápr. 21. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!