Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem gyógyulok meg?...

Trashboy kérdése:

Miért nem gyógyulok meg? Érdemes lenne másik orvost keresnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még 2021. Szeptember körül az orrom mindig be volt dugulva ezért az orrváladék mindig hátra csurgott le. Azt hittem hogy valami nátha csak de mivel egyre rosszabb lett ezért novemberben elmentem fül orr gégészhez maszekon és kiderült, hogy idült arcüreg gyulladásom van. Akkor fel is írt valami igen erős szteroidos sprayr amit 1 hónapig kellett használnom. Rendszeresen vérzett és fájt tőle az orrom pedig használtam tengervizes sprayt is az ő tanácsára. 1 hónap után sem gyógyultam meg megint vissza hozzá. Belenézett megint az orromba és azt mondta hogy a jobb fele kicsit javult de a bal felében masszívan gennyes váladék csurog. Megint felírt 2 doboz Avamys sprayt és adott beutalót ct-re. Mire elérkezett a ct addigra az avamys elfogyott használt talán valamit mert most már szerintem gennyes cuccot nem nyelek de orrvaladékot igen és még mindig nem kapok rendesen levegőt. Ct vizsgálat után rögtön elmentem a kórházi rendelésére, megnézte az eredményeket de azt mondta, hogy nem lát semmit ami gondot okozhatna(se polip, se ciszta stb.) Azt hitte hogy nincs is már semmi bajom úgy szoltam neki, hogy még mindig nyelek le valamit és még mindig be vagyok dugulva. Bele sem nézett az orromba csak megint felírt egy harmadik sprayt pontosabban nasonexet. Igaz még csak 1,5 hete használom de nem érzek semmi javulást cserébe az orrom már teljesen szét van csesződve a sok szteroidos orrspray-től hiába használok tengervizeset is a kiszáradás ellen. Szerintetek érdemes lenne egy másik dokit keresni? Édesanyám már szinte nem is hisz nekem, azt mondja lehet csak beképzelem az egészet. Ezt elég nehezen lehetne beképzelni hogy nyelem a taknyomat akaratom ellenére mert hiába fújom az orromat semmi nem jön ki. Amióta van ez az idült arcüreggyulladás igen erős hurutos köhögés is rámtört. Egy kicsit ez is mérséklődött de még mindig úgy köhögök néha mint egy láncdohányos. Nem tudom, hogy mit csináljak már, nem kevés pénzem ment el a maszek rendelésekre, szteroidos orrsprayk-re meg a szabadságaim is erre mennek el. Vizet is iszok eleget főleg amióta ez a betegségem van.



#fül-orr-gégészet #arcüreg #Idült arcüreggyulladás
2022. márc. 16. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szteroidos spray-vel végzett kezelés akár 3 hónapig is szükséges lehet. Nem vagy allergiás? Amennyiben nem, történt már mintavétel az orrból esetleges fertőzés igazolására? Amennyiben állapotod továbbra sem szűnik indokolt másodvéleményt kérni.
2022. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Allergiáról nem tudok mert még nem volt róla vizsgálat. Mintát nem vettek az orromból. Az első és második vizsgalatnál egy pálcikával nézett bele az orromba ha jól tudom ez volt az endoszkópos vizsgálat, a harmadik alkalomnál csak ct volt hiába mondtam neki hogy nem jó még az orrom nem nézett bele megint csak felírta a nasonexet. Mondtam neki a második vizsgálatnál hogy gyökérkezelik kettő fogamat is amiből az egyik már jó de a másikat még gyökérkezelni kell, de azt mondta hogy nem valószínű hogy attól van. Igaz ez a gennyes gyulladás már jóval a gyökérkezelések előtt is megvolt. Allergia vizsgálatra kell beutaló? Nem is gondoltam volna hogy allergiától lehet ennyire erős gennyes gyulladás az arcüregbe. Már ha allergia ez. A ct vizsgálatnál már nem is tudom miket néztek(fel volt sorolva) de minden negatív volt. Mindig azt kérdezi a doki, hogy nem járok e uszodába de nem. Kb 11 éve voltam amikor úszni tanultam. Ja meg hogy nem dohányzok e de soha még egy szál cigit sem szívtam el.
2022. márc. 16. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Típusos allergiás tünetek híján első körben inkább fertőzés irányában javasolt vizsgálat. Fogászati fertőzés lehet kiváltó ok.
2022. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kérdező szomorúan olvaslak. Nekem március 18-án lett pozitiv korona virus tesztem. És maradt vissza arcüreg gyulladás. Nekem is takony csorog a torkomba és köhögök, feszíti a nátha a fejem. Ma megyek magánba megnézetni mert az itthoni praktikák nem segitenek. Államiba voltam semmit nem kaptam mert terhes vagyok 36 hetes. De ez a gyulladás sem jó ha nem kezelik..
2022. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Végül elmentem egy másik dokihoz de ő sem tudott sok újat mondani. Most ő is felírt egy másik orrsprayt mert abban valami két hatóanyag van. Igaz még csak két hete haszbálom de semmi javulást nem érzek. Közben voltam szintén ennél a dokinál allergia teszten is mert javasolta. A teszt során minden negatív lett vagyis nem vagyok allergiás semmire. Azt mondta, hogy használjam a spray-t ameddig el nem fogy aztán ha nem múlik el akkor menjek vissza hozzá. Nem hiszem hogy a koronától van mert elég sokat voltam tesztelésen mentőknél,cégnél,meg otthon is mivel a munkahelyemen sokan voltak covidosak de nekem mindig negatív volt. Ha nem hat ez a spray nem tudom mit fogok csinálni mert a doktornő is mondta hogy ez az utolso spray amit még nem próbáltam ki a palettáról.
2022. ápr. 24. 15:34
 6/8 anonim válasza:

Ti még könnyen megúsztátok. Te is és a terhes társunk is. (Láttam a kérdésed) Én április 4-én kezdtem az arcureggyulladást covid után. Kaptam 2 doboz summamedet,majd egy hét múlva rosszabul lettem. Kaptam aktil duot.(8 nap alvás következett,2 gyerek mellett) Hétvégére sem javultam 2 szteroid inyekció következett. Másnap ügyelet ahol az orvos azt mondta tüdőgyulladásom lett (meghallgatta a tüdőm) újabb antibiotikum. (háziorvos nem vette észre ezért cserélem,de míg táppénzen vagyok nem tudok) Sokat javultam ,de még mindig rosszul voltam . Beszéltem magán fül-orr gégésszel. Mondta h irassak dalacint(antibiot.). Rosszabbul voltam megint,bementem ügyeletre h írjanak. Végül sbo-n kötöttem ki. Infuziótól jobban lettem. Elkellett hagynom az antibiotikumot. Félek h visszajön az egész. Elöjött a pánikbetegségem,de durván.Nettó 50 eftba került eddig,nem tudok dolgozni,húsvétot végigudtam és még sorolhatnám.

Sajnos majdnemhogy magunknak kell diagnosztizálni magunkat. Senki meg sem említette h menjek maszekhoz. Holnap megyek fogorvoshoz utánna lesz rögtön anyák napja. Egy küzdés most az életem. Teljesen kikészített ez a sok antibiotikum. Sok c vitamint eszek,infrázok,d vitamin, ezüstkoloid,kamilla tea,inhalátort használok és a fene tudja még miket.

Hosszabbra sikeredett mint gondoltam. Bocsánat

Jobbulást nektek .

2022. ápr. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolsó mit éreztél amikor rosszabbul lettél?
2022. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A rosszabbul lettemet úgy értettem hogy nem bírtam talpon lenni. Éreztem h feküdnöm, aludnom kell. A fejemben éreztem h rossz. Húzott az ágy.

Azóta egyébként volt egy hét antibiotikum mentességem,majd újabb antibiotikum. A fülem még mindig be van gyulladva. Hol szűnik hol visszajön. Újra folyik az orrom. A közérzetem majdnem a régi. Végre tudok dolgozni. Viszont nem vagyok teljesen a régi se testileg,se mentálisan.

2022. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!