Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek jól kezeltem le a...

Szerintetek jól kezeltem le a rühességet?

Figyelt kérdés
9.én voltam bőrgyógyásznál aki mondta mi a szitu, de mivel suliba járok nem volt időm mindent egyszerre megcsinálni és az elmult egy hétben csak addig jutottam hogy a legtöbb ruhámat kimostam vagy bezacskóztam 3 napra(amit tudtam) vasalni már tényleg nem tudtam. pl téli a kabátomat hordanom kellett. A szőnyegyemet még nem tudtam fertőtleníteni, és vannak ruhák a szekrényemben amiket vagy korábban hordtam és vissza akasztottam,(pl blézerek, nadrágok, pulcsik) vagy olyanok amik voltak rajtam mielött kiderült, és a többi ruhám mellett voltak. Egyszerüen nincs időm kiűríteni a szekrényemet és mindent bezacskózni 3 napra, főleg hogy érettségivévben vagyok és nem hiányozhatok a suliból. A krémet már elhasználtam amit az orvos felírt de a viszketés még nem mult el, azt olvastam hogy még 3 hétig normális ha viszketek, de rettegek hogy vissza fertőződöm mert nem jól kezeltem.

2022. márc. 17. 00:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyugtassatok meg hogy volt akinek elmúlt úgy hogy nem fertőtlenített le minden sarkot...
2022. márc. 17. 00:45
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyermekotthonban dolgoztam, sokszor előfordult rühesség.

Ha nem tartod be, amiket kell (pl. 3 napos bezacskózás/ruha félretevés/fertőtlenítő mosás), bizony visszafertőződhetsz.

Viszont a gyógyszertárban vannak vény nélküli szerek (pl. linimentum scabicid), amit addig is használhatsz, ha elfogy az előírt kenőcsöd. És nem, annyira nem normális, hogy kezelés után még 3 hétig viszketsz.

2022. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az még szerinted normális hogy 2 hete kezdtem el a kezelést és már vége, de még ugyan úgy viszketek?
2022. márc. 18. 16:04
 4/7 A kérdező kommentje:
érdemes elkezdenem kenni magam már most ujra? mert azt olvastam a túlkezelés is megakadályozhatja azt hogy elmuljon a viszketés.
2022. márc. 18. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól is viszkethetsz, hogy a rühkezelő szer kiszárítja a bőröd. Legalább is a folyadék, amit fentebb írtam - a linimentum scabicidum - az ilyen. Zuhanyozás után, majd fél órával később megismételve az egész testet le kell kenni a nyaktól a lábujjakig. A fertőzött bőrnek 24 órán keresztül bekenve kell maradnia, lemosás nélkül. Makacs fertőzés esetén a kezelést még kétszer meg kell ismételni. DE a 24 óra elteltével paraffin olajjal lekezeltük az egész testet. A Novascabin dettó ugyanez.

Szóval, ha nem a bőrszárazság okozza, ugyanúgy látsz a bőrfelületeden karmoláshoz hasonló járatokat, akkor még nem múlt el a fertőzésed. Esetleg menj vissza a bőrgyógyászatra, ott tuti megmondják.

2022. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek különösebb látható jelei(1-2 mini kiütésen kívül) de még mindig viszketek mindenhol, ezért nem tudom érdemes e már most vissza mennem dokihoz.
2022. márc. 21. 05:37
 7/7 anonim ***** válasza:

1 Zsákold be a ruháid,hogy megíkméld magad egy óriás mosástól .


2.Válogass ki 1 hétre való ruhát most ki vasald le, vagy főzd ki nagy lábasban ,mindent zokni ,bugyi mindent .


3.Szőnyeget tekerd fel tedd félre 1 hétre.


4 Minden nap ágynemű csere ,90 fokon fokon mosd ki a lepedőd is.


4.A textiles bútorokat vagy levasalod vagy lenylonozod a bútorokat hipos ecetes vízzel töröld le.

2022. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!