Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehézlégzés, mi lehet ez ah...

Nehézlégzés, mi lehet ez ah egész?

Figyelt kérdés
Még múltév augusztus közepén kezdődött, hirtelen egyik napról a másikra nem ugy kaptam a levegőt ahigy kellene sokat asitottam es nagy levegoket vetrem folyton, olyan volt mintha nem menne le a levegő rendesen a tudomig(igen dohányzom sajnos 3 éve) ez egy hétig tartott kb utána jobb lett, majs októberbe újra rossz lett es azóta rossz is csak sokkal kevesbe, szóval erzem minden lélegzet vetelnel hogy nem az igazi, es néha nagy levegoket kell venni, neha kicsir jobb neha kicsit rosszabb, es ez ugyvan hogy néha 1-2 óráig szar nagyon, december ota egy kellemetlen érzésr érzek nagy ritkán a hátamon bal felül egy darabig,de nem fáj meg semmi. Most egy 3 hete megint rosszra fordult szóval egesznap szar vllt nagyon egy másfél hétig, azota megint jobb de nem az igazi ugyanúgy. Ma voltam orvosnál meghallgatott meg asott idopontot tudogondozoba, de ő azt mondta hogy szerinte ez pszichés dolog. Pedig semmi problémám nincs pszichesen tapasztalataim szerint, sot mikor ez elojott először augusztusban kb eletem legjobb szakaszaba voltam semmj problémám nem volt, melóztam ott full joba voltam mindenkivel utana edzettem minden nap, hetvegentenhaverokkal voltam.

2022. márc. 17. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Néha azért legalább akkor vegyél levegőt, amikor írsz ilyen hosszú mondatokat.

Nem ittál amúgy előtte nehézvizet?

2022. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Dohányzol még? Bár 3 év nem annyira sok idő ahhoz, hogy ilyen jellegű panaszt okozzon, de inkább hagyd abba.

A röntgenen talán látszik valami, CT-re nem biztos, hogy beutalnak.

Valószínűleg spirometriát fognak végezni, ez légzésfunkciós vizsgálat. Remélhetőleg nem olyan szakorvost fogsz ki, aki szintén mindenkit a pszichiáterhez rugdos.

2022. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos dohanyzok igen, le akarnek szokni meg tobbszor is sikerult masfel-2 hetig nem szivni, de valahogy mindig visszaszoktam, foleg azert mert ez miatt stresszelek :/ remelem kideritenek valamit mert nem hinnem hogy lenne akarmilyen psziches problemam, es abban meg foleg nem hiszek hogy a pszichologus akarmit is tudna ezzel kezdeni..
2022. márc. 17. 23:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Es amugy nem tudok rola hogy ittam volna nehezvizet
2022. márc. 17. 23:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig semmi problémám nincs pszichesen ... kb eletem legjobb szakaszaba voltam semmj problémám nem volt, melóztam ott full joba voltam mindenkivel utana edzettem minden nap, hetvegentenhaverokkal voltam. ... ez miatt stresszelek ... nem hinnem hogy lenne akarmilyen psziches problemam"

A stresszelés is egy pszichés probléma. Nem az a kérdés, hogy szerinted van-e pszichés gond, hanem hogy egy szakember mit mond.

Egyébként meg az is lehet, hogy túlterhelted a dohányzással lenullázott tüdődet az edzéssel.


"abban meg foleg nem hiszek hogy a pszichologus akarmit is tudna ezzel kezdeni.."

Végülis csak pont az a dolga, hogy kezdjen vele valamit... Te se értesz a saját szakmádhoz, azért állsz így a pszichológusokhoz?...


A dohányzást felejtsd el mindenesetre! Te is tudod, hogy amiatt lehet, bármi is ez.

2022. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Covidos nem voltál azelőtt vagy akkoriban? Ha teszttel nem is lett bizonyítva, nem lehet, hogy átestél rajta? Találkoztam hasonló maradványtünetekkel.
2022. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szeretnem minel elobb lerakni én is, de elotte megvárom mit mondanak majd a vizsgalaton, de egyébként nem stresszeltem akkoriban egyaltalan, sőt..


Covidos meg nem hiszem hogy lettem volna, igazából egyik napról a másikra történt az egesz, a semmiből

2022. márc. 20. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnem minel elobb lerakni én is, de elotte megvárom mit mondanak majd a vizsgalaton"

Szerinted van rá esély, hogy azt tanácsolják majd, hogy dohányozz csak tovább? Ha nem, akkor mi értelme megvárni, hogy mit mondanak?


"Covidos meg nem hiszem hogy lettem volna, igazából egyik napról a másikra történt az egesz, a semmiből"

A Covid is tud ilyen lenni, akár nulla légúti tünetekkel.

2022. márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!