Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid alatt normális, hogy...

Covid alatt normális, hogy már 6.napja lázas vagyok ?

Figyelt kérdés
Elején 38 felett volt, most 37-37.5 fok, folyton izzadok, még ha fekszem, akkor is. Meddig fog ez még tartani ?
2022. márc. 18. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hónapig tartott, utána még pár hónap a szövődményekre : májkárosodás, tüdő károsodás, hajhullás
2022. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha 6 napja folyamatosan lázas vagy, érdemes lenne covid ambulanciával, kórházzal felvenni a kapcsolatot!
2022. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy bemenj a kórházba ! Akit lélegeztetőre kapcsolnak, annak kampec. Majdnem minden covidos ismerősöm legalább 1 hétig volt lázas. Egyik 14 napig. Elmúlik, csak szedd a Rubophent és igyál sok folyadékot, pihenj
2022. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ne hozzátok rám a frászt. Azért annyira rosszul nem vagyok, hogy lélegeztetőre rakjanak. Náthás vagyok és reggel és este fáj a torkom, kis váladekot köhöhök fel, de nem köhögök folyamatosan. Dokim irt ki antibiotikumot 2 napja, azt szedem, azt mondta hétvége után jelentkezzek. A javulast érzem, csak a láz idegesít.
2022. márc. 18. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sima takonykórral is 1 hétig hőemelkedésem volt tavaly év végén... Elmúlik.
2022. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Covid-19 nem igényel antibiotikumot.

Bármilyen lázcsillapító alkalmazható.

Ha 7-8 napja lázas valaki, úgy valóban vizsgálat indokolt covid-19 ambulancián (légúti sbo). Ez nem "lélegeztetőre kapcsolást" jelent, hanem néhány vizsgálatot, amik megfelelő eredménye esetén hazabocsátanak.

2022. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha antibiotikumot írt, akkor bakteriális fertőzésed van. Vírusra az nem jó. 38°C-tól felfelé beszélhetünk lázról. Alatta csillapítását sem szokták javasolni.
2022. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy nincs bakteriális fertőzésed, csak "így szoktuk" alapon felírták, biztos jót fog tenni.
2022. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!