Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes lenne bemennem a...

Érdemes lenne bemennem a sürgősségire? Mi lehet a bajom ezek alapján? (Kardiológia)

Figyelt kérdés

A történet 3 héttel ezelőtt indult sok fizikai munkát végeztem aznap este lefeküdtem az ágyba és hirtelen fura érzés fogott el a mellkasomban és mint ha kattant volna valami a szivem környékén a pulzusom megugrott nagyon (137 volt), nehezen kaptam levegőt, hányingerem is volt. Akkor pánikrohamra gyanakodtam, de a rákövetkező napokban fulladtam, nagyon fájt a fejem és a tarkóm, mint ha belülről szorítanák, illetve kis mozgástól is már felment a vérnyomásom nagyon, ezért elmentem kardiológushoz. EKG és ultrahang volt ezek negatívak lettek. Kardiológusra rá egy nappal újra jött ugyanez a roham. Akkor elkezdtek kezelni pánikroham címszó alatt frontinnal, néha voltak egész jó napjaim, de az utóbbi napokban újra egyre rosszabbul vagyok ma hajnalban a mellkasom is fájt ha fordultam. Ami viszont már teljesen bozonytalanná tesz, hogy ma megint volt 2 rohamom az egyik hajolgatás után a másik autóban ülve... tudom ennyiből nehéz lehet bármit is mondani túl sok minden lehet, de milyen irányba tudnék elindulni? Ha még egy ilyen lesz menjek be a sürgősségibe?


1 roham előtt pont 1 hónapja kaptam 4. oltásnak Pfizert, de ez olyan rég volt kétlem, hogy ettől lenne.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2022. márc. 25. 17:45
 1/7 A kérdező kommentje:

Kihagytam, jogy sokat mértem a vérnyomásom az utóbbi napokban ha pihentem akkor képes volt tqrtósan 90/55-re lemenni 55ös pulzussal. Ha mozogtam akkor 140/90 is volt 90-100as pulzussal. És a lb. 50-60 mérésből 3x felvillant a szívritmuszavar dióda nem tudom ez jelent-e valamit, vagy véletlen.


21 éves fiú vagyok egyébként enyhe túlsúllyal 97 kg, de volt már rosszabb is 5 éve még 138 kg voltam...

2022. márc. 25. 17:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A válasz igazából ott van. Életmódot kell váltanod. Sportolj többet, egyél diétásabb kaját és ezek idővel elmúlnak majd.
2022. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy, a pulzuskiugrás edzetlenségtől
2022. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

...szóval edzetlenségtől lehet, sportolj, kardiózz valamit, kevesebb stressz, relax, és rendbejössz.

Amúgy pániknak tűnik ahogy ilyen részletesen figyeled magad. 21 évesen nem kell folyton vérnyomast méregetned ha nem vagy beteg.

2022. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Mindenképp fordulj 9rv9sh9z, többhöz is, ha kell. Járj a végére,
2022. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nagy a túlsúly, hogy problémát okozzon, nehezebb emberek élnek hasonló problémák nélkül. Más is lehet a háttérben. Ideg8 alapoj is lehet.
2022. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, nem találtak semmi szervi eltérést. Post covidra gyanakszanak, mert közben megjelent a ködös agy is sokkal nehezebben tudok gondolkozni, mint előtte. Erre kaptam B vitamint, az nagyjából helyrerakta a fejem 2-3 hét alatt. Fogyókúra folyamatban van egyébként már csak 95 kg vagyok.
2022. máj. 7. 11:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!