Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A reflux kezelése élethosszig...

A reflux kezelése élethosszig tart és élethosszig szükséges a gyógyszer is, jól tudom?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 20:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Van, aki ugy csinalja. En csak tavasszal es osszel szedek gyogyszert, amikor szukseget erzem. Egyebkent zabpelyhet reggelizek. Mar tobb mint tiz eve bevalt nalam ez a modszer.
2022. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagy igen vagy nem.

-A reflux kezelése a gyógyszereken kívül életmódbeli, így túlsúlyosoknak fogyás, mozgásszegényeknek sport, dohány / alkohol / koffein kerülése, csoki kerülése, fűszeres és nagyon zsíros ételek kerülése, nagy adagok helyett több kisebb adag evése, nem lefekvés előtt enni, alvásnál fejet jobban megemelni, stb.

-A reflux hol erősebb, hol gyengébb. Például sokaknál valamiért ősszel és tavasszal erősebb, mint télen és nyáron. Így lehet, hogy nem kell folyamatosan kezelés, csak amikor erősebb.

2022. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Általában időközönként erösödik fel és nem kell állandóan szedni a savcsökentőt


szeded 2-3 hónapig, utána fél évig visszább vesza reflux


de ezt az orvos is elmondja majd neked

2022. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 vantel ***** válasza:
0%
Nem,dehogy. Egyszeri teszrendberakás után véglegesen gyógyúl!
2022. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Már évek óta nem szedek rá gyógyszert. Betartok néhány alapvető szabályt és simán elvagyok.
2022. márc. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem! Nekem is volt, én be sem szedtem a gyógyszerekt miután elolvastam a mellékhatásokat. Alternatív megoldás sok van. Nem árt a holisztikus szemléletmód, stressz kezelés és a kiváltó ok megkeresése.
2022. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
A gyógyszer nem mindenkinél müködik, illetve hosszan tartó szedésével csökken a hatásossága, mivel a gyomrod kompenzál savtermeléssel. Illetve mellékhatása van, ha nagyon zavar a mütét ajánlott.
2022. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Csak mert az orvos, aki kezelni fog, riogatott, hogy ha nem tartom be a diétát (ami amúgy betarthatatlan, de mindegy), akkor nem hat a gyógyszer fél év alatt és élethossziglan kell szednem a gyógyszert és ilyen fiatalon ne akarjam, mert mellékhatásai vannak, hirtelen halált is írtak már a számlájára stb.



Évek óta van refluxom.

Az utóbbi fél évben tartogattam a diétát, nem sok sikerrel, volt, hogy tartottam és mégis volt tünetem, megszegtem és mégse stb..



Én úgy tudtam, gyógyíthatatlan betegség.


A protonpumpa-gátló magát a sav termelését csökkenti, nem?

2022. ápr. 3. 13:43
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
ha fél év után se segitett akkor semmi értelme szedni, mivel láthatóan nem használ, ergo miért szedjed? A gyógyszernek is vannak mellékhatásai egyébként. Én mütét irányába mennék, keress más orvost, illetve magán klinikát. A reflux kárositja a nyelöcsövet és elváltozást okozhat, tehát ha a gyógyszer nem segit mindenképp mütét javasolt.
2022. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"Az utóbbi fél évben tartogattam a diétát, nem sok sikerrel, volt, hogy tartottam és mégis volt tünetem, megszegtem és mégse stb.." Ezt írtam!! :)



Ígyis félek, hogy rák fog kiderülni a több évtizedes reflux miatt, ne ijesztgess kérlek még jobban. Most tényleg ne.

2022. ápr. 3. 13:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!