Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A mitralis prolapsus veleszüle...

A mitralis prolapsus veleszületett betegség?

Figyelt kérdés
Ma voltam kardiológián és az orvos mindent rendben talált, de megjegyezte hogy nagyon enyhe mitralis prolapsusom van. Teendő nincs vele azt mondta, viszont azt is megemlítette, hogy ez egy veleszületett betegség. Ez viszont "lehetetlen", vagy csak én értettem félre, hiszen nekem már voltak 1-2 sziv uh vizsgálatom életem során (sport miatt) és ott nem találtak semmit. Márpedig ha veleszületett akkor ez érthetetlen. Lehet én értettem félre valamit. Ez egy veleszületett rendellenesség, vagy szerzett?

2022. márc. 29. 20:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve azt sem értem, hogy az orvos szerint ez a betegség hallgatózás során derül ki, viszont a leletemen az van és egész életemben az volt, hogy nincsen szívzörej.
2022. márc. 29. 20:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nem veleszületett, hanem szerzett.

Fiatal, vékony nőknél elég gyakori és tényleg ártalmatlan. Nekem is ez van, nincs tünetem, csak tudok róla.

Te mennyi idős vagy és milyen nemű?

2022. márc. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Férfi és 19 éves.
2022. márc. 29. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, simán meglesz vele a 120 év!
2022. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mára szólt a másik időpont endoktrinológiára, ahonnan elküldtek szív ultrahangra mert a doktor nem hallott semmi zörejt ahogy fent is írtam. Ez a kardiológus, mert hogy az endokrinológiáról küldtek át közvetlenük a kardiológiára(debreceni klinika) viszont azt mondta hogy nincs semmilyen prolapsusom. Teljesen összezavarodtam. Szerintetek mit csináljak? Mutattam neki a korábbi leletemet, azt mondta hogy nem érti, ő nem látott semmit.
2022. ápr. 3. 15:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Endokrinológiára az előző kardiológus küldött (a fenti eset) pajzsmirigy problémák kizárására.
2022. ápr. 3. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem ártalmatlan, nekem is van. Bal pitvar megnagyobbodásom van, nem bírom a meleget, nehezen fejlődök a sportokban, hamar kifulladok. Sok esetben romlik a billentyű állapota és ezért, vagy az elmeszedése miatt műtét kell.


Nem halsz bele, de igen kellemetlen lehet.

2022. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaa, most látom a kommentedet. Akkor könnyen lehet, hogy tényleg nincs gond! Örülj neki, nem életveszélyes, de nem is vicces szívbetegség ez...
2022. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!