Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandóan leesik a cukrom,kezd...

Állandóan leesik a cukrom,kezdek már bele csavarodni, mitől lehet ez ?

Figyelt kérdés

IR vagyok,egy hete diagnosztizáltak.

A tünet az volt hogy mint utóbb kiderült állandóan leesett a cukrom és állandóan hipoztam, néhányszor elájultam.

És azóta rettegek,félek és ma megint leesett és azóta csak arra tudok figyelni hogy éhes vagyok-e,korog a gyomrom ,nehogy rosszul legyek és elájuljak.

Kicsit kezdek pánikolni már,mert konkrétan itthonról sem merek elmenni ma,pedig vacsorázni mentünk a lányokkal,mert nem tudok semmire koncentrálni,csak arra hogy most akkor éhes vagyok,nem hipózok.

Nehéz

Egy ördögi kör

Mikor lesz jobb ?

Tudom,csak egy hete tartom a diétát és szedem a gyógyszert,de kezdek már bele fáradni ebbe.

Már lassan tényleg csak itthon ülök és ezt figyelem.


2022. ápr. 1. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
vegyél egy vércukormérőt és mérjed
2022. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
A sok lé helyett leírhattad volna, hogy ilyen gyógyszert szedsz és milyen adagolásban.
2022. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Merckformin xr 750mg
2022. ápr. 1. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Hagyd abba a gyógyszer szedését ill. ajánlott a vércukor szint mérése a rosszullét alkalmával. A mellékhatások alapján ugyanis elképzelhető, hogy nem a vércukor szint csökkent, hanem a laktát-acidózis lépett fel, azaz a vér pH-ja csökkent és ez okozza a rosszullétet. Mérési adatok híján többet nem lehet mondani. Több kérdés merül fel, pl. hogy a kezelő orvos látta-e az előzetes laboratóriumi vérvizsgálati eredményeket, mert az alacsony GFR érték (a veseműködésre utal) esetén a napi gyógyszer adagot 2 vagy 3 részre elosztva ajánlott szedni. Mindemellett természetesen lehet egyéni túlérzékenység is, amire előzetesen nem lehet felkészülni.

Én a háziorvos javaslatára kezdtem el szedni férfiként és 70 éves kor felett. Már 3 hónap után látszott valami enyhe csökkenés a hemoglobin értékben, 1 ill. 2 év szedés során pedig anémia (csökkent vörösvértest szám, komolyabb hemoglobin érték csökkenés, fáradékonyság) lépett fel, miközben az éhgyomri vércukor szint nem csökkent és a várt testsúly csökkenés sem következett be. Azaz nálam kifejezett toxikus tünetek léptek fel. Mihelyt abbahagytam és a diabetológus szakorvos más gyógyszert javasolt, lassan "helyrejöttem".

2022. ápr. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Laktát acidozis ?

Nem hányok,bár fáradt vagyok nagyon,fáj a hasam, hasmenés,idegessèg, fejfájás és néha légszomj,és ez mind azóta hogy szedem a gyógyszert.

Egyszer olvastam a betegtájékoztatót,abban láttam hogy van ilyen de az nem halálos?Mit tehetek ha az van nekem ???

Kicsit megijedtem most 😞

2022. ápr. 1. 20:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!