Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Már 1-2 hónapja szédülök, de...

Barnabas112 kérdése:

Már 1-2 hónapja szédülök, de nem igazán zavart és akadájozott semmiben sem, ezért nem fordítottam rá nagy hangsúlyt. Esetleg köze lehet ahhoz, hogy diétázom? Valakinek volt hasonlóval gondja?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár napban a szédülés felerősödött, és zavar a koncentrálásban, gondolkodásban.

Hétfőn megyek orvoshoz, szeretnék valakit meghallgatni, aki hasonló helyzetben van/volt. Mert az interneten nagyon szerteágazóak az információk.



2022. ápr. 2. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy a diéta okozza, a mennyiségi és akár a minőségi étkezés elmaradása pld. vérszegénységet okoz. Az orvosnál kérj beutalót vérképre, vassal.

Miben változott az étkezésed, mit/mennyit eszel egy nap? Magasságod, súlyod? Mennyit fogytál, és mennyi idő alatt?

2022. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A diétához biztos köze van - hallottam többszőr erről
2022. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából minőségi ételeket eszem.

Tojás, zab, sonka, sült húsok, zöldségek. Rendszeresen járok edzeni is. Az edzésnapokon több kalóriát viszek be annyivel amennyit edzettem.

3 hónap latt fogytam 6 kgt.

Illetve 2500 kalóriáról indultam és most 1800-2000 et tartok magas feherjevel és zsénhidráttal.

2022. ápr. 2. 16:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Amit írtál, az teljesen jó metódus, és tartható a hosszan tartó fogyáshoz, nem ez okozza a szédülést. (1-es voltam)
2022. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom.
2022. ápr. 2. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is arra szavaznék, hogy ez nem diéta.


Mindenkép kérj a dokitól egy teljes vérképet. A házidoki nagyon sok tesztet le tud hívni ingyen TB-ről, szóval érdemes megcsináltatni mindent, ha már lehet. Kérj terheléses cukor vizsgálatot is, de véletlenül se a 7 pontosan, mert az egy halál. Én majdnem elájultam a végére. Max 5 pontos az elég, nem kapsz több infót a 7-ből.


Esetleg van több infód, hogy mikor/hogy szédülsz?

Mindig? Vagy csak amikor állsz/ülsz? Felerősödik-e, amikor hirtelen felállsz?

Tudod-e a vérnyomásodat vagy a vércukrodat esetleg?

2022. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Amikor felállok, akkor hirtelen felerősödik, igen.

Illetve szinte egész nap szédülök, van amikor jobban, és van amikor kevérbé.

Illetve a vérnyomásom 130/80

Pulzus 70

A vércukorszintem nem tudom.

2022. ápr. 2. 18:58
 8/10 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod kicsit magas szerintem.

Főként ha felálláskor erősödik,ez arra utal.

Mindenképp menj laborba,derüljön ki a probléma.

2022. ápr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp elmegyek.
2022. ápr. 3. 10:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia kèrdező!Kiderült,hogy mitől szèdültèl?Mi segìtett?
2022. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!