Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekő miatt JJ katétert...

Vesekő miatt JJ katétert kaptam,2 nap után még mindig faj a pisilés és véres a vizelet ,normális ez ?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 3. 22:33
1 2 3
 1/25 anonim válasza:

Remélem hogy azóta javult a helyzet de sajnos igen ez normális. Nekem 6 hete van bent és azóta is panaszokat okoz. Ez a dupla j katéter nagyon kellemetlen de csekély ár egy megmentett veséért.

Kitartást kívánok és gondolj arra hogy ez nem végleges csak addig kell kitartani amíg meg nem oldódik ez a vesekő dolog.

2022. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Több mint 3,5 hónapja van bent. De már én nem bírom. Nem tudok miatta dolgozni, veszélyben van a munkahelyem. Az orvosok le se szarnak, szó szerint hülyének néznek.

Folyamatosan lázas vagyok 38,5-40° lázam van, heti szinten járok miatta kórházba,szinte. Holnap is megyek ..

Nem első kövem,30 éve van. Sosem volt ilyenen,és nem is engedek többet be rakni.

Nem normális h így ki vagyok tőle, össze hanyom magam, gyenge vagyok,elajulok, adnak antibiotikumot mert kell, amíg szedem nincs lázam ,utána kezdődik elölről minden.

Ha tudnád mennyi ideig szenvedtem vele,na meg az állandó pisilessel. Sehova nem tudok segítség nélkül menni, másra vagyok szorulva. Kb 1 honapja maradt abba H állandóan pisiljek, a verés vizelet kb 2hetig tartott. Írtak pezsgő tablettát amit innom kéne,de elég nehéz H megiszom és egyből ki jön.

2022. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:

Borzasztó még olvasni is és Nagyon sajnálom,hogy ennyire rosszul vagy ettől a katétertől.Hát az biztos hogy az ellenségemnek sem kívánom főleg így hogy ez a vesekő kijövetel is annyira kilátástalan.Az ember még ki sem tud tűzni egy időpontot magának hogy jó...akkor eddig és eddig kell kitartanom és utána kiveszik a dj katétert mert minden attól függ hogy őnagysága mikor óhajt távozni.


Tudom hogy nagyon nehéz hinni már ennyi rosszullét után de ha van erőd még kipróbálni...nekem nagyon sokat segít a naturland filteres tőzegáfonya teája.(Napi 2 csésze) Fertőtleníti a húgyutakat és nem engedi hogy elszaporodjanak a baktériumok a katéteren mert hát sajnos meg tudnak telepedni ott bennt és ezek is okozhatnak gyulladást,lázat,szúró fájó görcsöket.

Nem azt mondom hogy teljesen tünetmentes lesz az ember mert a kisebb görcsök és vizelési ingerek maradnak amit sajnos a ketéter okoz de sokat javított az én helyzetemen is.

2022. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nekem holnap uteroskopiaval kiveszik a követ .Nektek ezt miért nem csinálja meg az orvos ?
2022. ápr. 25. 15:56
 5/25 anonim válasza:

De jó akkor végre megszabadulsz a kőtöl és a katétertől is.

Az én orvosom 2 kőzúzásnak még adott esélyt. Pont ma voltam a másodikon és ha ez nem sikerült na akkor veszi ki endoszkóppal a húgyvezetéken keresztül vágás nélkül.

Kontroll május közepén.

2022. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Értem.És mit mondott a doki neked hogy fáj az ha kiveszik a holyagon keresztül ?Mert én eléggé felek …
2022. ápr. 25. 19:03
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyébként én is két kozuzason voltam és nekem se sikerült egyik se
2022. ápr. 25. 19:04
 8/25 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doki hogy uteroszkoppal fogja kivenni és egyáltalán nem fog utána fájni ..de én ezt nem igazán akarom elhinni
2022. ápr. 25. 19:05
 9/25 anonim válasza:

Oh 2 sikertelen zúzás?? Bakker.... Hol van az a kő? Mekkora?

Nekem már a vezetékben akadt el 7mm és elzárta a vizelet útját ezért is kellett a katéter.


Egyébként azt mondta a doki hogy rendesen altatásban szokták ezt a beavatkozást és kb. 2 napos bent tartózkodást jelent. Kicsit kellemetlen lehet pár napig a vizelés de ez helyre jön hamar. Kb olyan tünetekkel mint a dupla j katéternél a vizelési inger de mivel vágás mentes gyors a felépülés.


Nagyon sok sikert kívánok és mielőbbi felépülést!


Nekem ez az első vesekövem de azt hiszem innentől kezdve nem lesz kérdés a folyadék mennyiség mert ezt mégegyszer nem akarom így végig szenvedni.

2022. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Na akkor mi egy cipőben járunk!Nekem is a vezetekben van elakadva nekem 6 mm és nekem is elzárta a vizelet útját .Holnap reggel 8 kor veszik ki maganklinikan uteroszkopiaval.De én minden operaciotol félek…amúgy azt mondta a doki így sokkal jobban járok mint a robbantással mert így 100 százalékosan eltávolítja az egész követ …Hány éves vagy ?En 38 és első kövem de mostantól napi 3 litert fogok inni mert ezt a kálváriát soha többet !Azt mondta a dokid hogy a műtét után csak olyan Tünet lehet max mint amikor a stentet betették?Na az szuper mert az szerintem kibirhato…Köszi az infot Akkor màr Nem is felek annyira!
2022. ápr. 26. 08:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!