Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » IR vagyok,tegnap este véletlen...

IR vagyok,tegnap este véletlenül ettem cukrosat (rossz kekszre nyúltam rá) Lehetek emiatt ma gyenge és ingerült?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
A cukormentes kekszről is szokj le, az is sok szénhidrátot tartalmaz.
2022. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a mennyiségtől függ. Egy db 16 grammos keksztől nem. Ha megettél fél kilót, akkor igen.
2022. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 nem fél kilót de ahhoz képest hogy másfél éve nem ettem semmi cukrot elég sok volt az 5db.
2022. ápr. 8. 09:13
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Hiába lettem lepontozva, ilyen betegséggel élőknek nem tesz jót sem a sok, sem a finomított szénhidrátot tartalmazó élelmiszerek fogyasztása.
2022. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
1-es nem azért lett lepontozva, mert amit írt az nem igaz, hanem azért, mert nem ez volt a kérdés, tehát a válasz nem hasznos. Ha pl. azt válaszolom a kérdésre, hogy minden négyzet négyszög, de nem minden négyszög négyzet, akkor bár igaz amit írtam, le lesz pontozva, mert nem hasznos.
2022. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös

Ez így van.

Bár én nem pontoztam le.

2022. ápr. 9. 07:31
 7/9 anonim ***** válasza:
E betegség esetén rendkívül hasznos és nem más témával kapcsolatosan lett egyfajta alapigazságként írva.
2022. ápr. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én UV vagyok, és tegnap a Naptól gerjedtem be...
2022. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fiam 15 éves IR kamasz és neki igenis nagyon sokat számít, mit eszik! A kamaszkori testi, szellemi változások + a rossz diéta nála is eredményez rossz hangulatot. Egyfajta depressziós életérzést, illetve agresszivitást. Persze utóbbiból nem holmi extrémeket. Kis hiszti, idegesség, éltutálat, társaság utálat.

Egy éve szenvedünk evvel! Pszichológus, pszichiáter sem talált különösebb problémát nála. Végül kiderült, a be nem tartott IR diéta miatt (is) lehet mindez.

Arra sajnos én nem tudok választ adni, hogy nálad kedves kérdező, mekkora diéta eltérés okoz tüneteket. Én 2. cukorbeteg vagyok, ajánlom vezesd az étkezéseket + az egészségügyi eseményeidet. Statisztikai alapon is fel lehet állítani ebből, számodra, mi jó és mi ártalmas. (nálam egy kiegészül a vércukorméréssel, injekciók, gyógyszerek vezetésével, sőt, még vérnyomásméréssel, okosórám pedig méri az egésznapos pulzust, véroxigént, mozgást)

2022. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!