Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen heg letisztulhat még,...

Ilyen heg letisztulhat még, vagy megmarad a nyoma?

Figyelt kérdés

Bárányhimlő 2 hete jött ki és ennek a hólyagnak a vara 3 napja esett le, véletlenül a törölköző lekapta. Elég gödrös és még piros is, remélem javul picit, ha nem is tűnik el teljesen.


[link]


Mit gondoltok?


2022. ápr. 11. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd idővel enyhül, és halvanyul a heg. Viszont benne van a pakliban, hogy nem teljesen tűnik el kis lila folt lesz a helyén.

Ha látható helyen van, keress fel egy bőrgyógyászat, és add rá krémet vagy ajánl valamit.

2022. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, eléggé látható helyen van sajnos és attól tartok hogy nem fog eltűnni. Létezik olyan krém, ami picit javít a hegen?
2022. ápr. 11. 10:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Van ilyen krém biztosan, én is használtam pár éve, amikor a homlokomat kellett összevarrni, viszont nem emlékszem a nevére. Fehér tubusos krém volt (tudom, sokat segítek, minden második krém ilyen...) de menj el bőrgyógyászhoz, ő fog tudni mondani olyan krémet, amit tudsz majd haználni.
2022. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jó a genetikád ez simán eltűnik nyom nélkül. Rajtam megmaradna, de én nem vagyok kiindulási alap mert beteg vagyok.
2022. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A bőröm nekem se tökéletes, minden kis karcolás ottmarad, ezért félek.
2022. ápr. 11. 10:43
 6/12 A kérdező kommentje:

Azóta már ilyen, [link]


Mit gondoltok ez eltűnhet úgy hogy alig észrevehető legyen?

2022. ápr. 13. 09:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nagy valószínűségel el fog tűnni. Csak ne kapard el véletlenül. Mert akkor halvány piros heg marad.
2022. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A 2 nappal ezelőtti állapothoz képest annyit változott hogy egyre nagyobb területen lesz sárga var belül, talán telítődik a gödör.
2022. ápr. 13. 09:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy helyen maradt meg a bárányhimlő nyoma, ahol a legelső kiütés előjött (belső comb). 40 éve megvan, alig látszik.


A tiédet viszont bactroban kenőccsel kenni kellene szerintem. Háziorvost kéne megkérdezned. (A gyerekek ilyet kaptak a nagyon csúnya kiütésekre, a kisebbiknek a fütyijén volt egy, ott nagyon fontos volt, hogy kenni kellett. Még a szem környékre kell nagyon vigyázni ilyenkor.)(Kifejezetten bárányhimlőről beszélek, nem általában.)

2022. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megkérdezem az orvost mit gondol róla és ha azt mondja magától nem gyógyul akkor kipróbálom a krémet.
2022. ápr. 13. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!