Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélnyíláson dudor, mi lehet?!

Végbélnyíláson dudor, mi lehet?!

Figyelt kérdés

Ma mosdás közben felfedeztem egy kb borsónyi dudort az ánuszomon, a gát irányában. Nem vettem észre eddig, hogy ott lett volna, pedig elég nagy. Nem fáj, nincs változás a székelésem tekintve, nem véres vagy miegymás, de ott van és aggaszt. Évek óta csak tangát hordok, a vízfogyasztás csak melegben megy és néhány hónapja kb csak péksütiket eszek, enyhe túlzással. Kizárólag csak kimeneti nyílásként volt mindig is használva, nem próbálkoztam anális szexszel. Dohányzom, de már egy éve glo-t szívok, nem rendes cigit. Alkoholt csak ritkán fogyasztok.

Mi lehet ez? El fogok menni proktológushoz, de míg nem tudok, addig jó lenne valami használható tapasztalatot, jó tanácsot olvasni… Mivel fájdalommentes előfordulhat, hogy daganat, nem aranyér?! Le lehet műttetni? Vajon még időben vettem észre?… :(



2022. ápr. 16. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet külső aranyér. Ne piszkáld, ne hordj egy darabig most tangát, majd az orvos mondja a tutit, de szerintem az lesz.

Nyomásra sem érzékeny, kb olyan jellegű, mint egy nagyobb pattanás, semmi fájdalommal nem jár, nem jár feltétlen véres széklettel sem. Ha nem piszkálod az is sokat segít már.

2022. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet egy pici aranyered van, ne piszkáld és pár nap múlva nézd meg, ha nincs változás meg kell nézetni.
2022. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van rá valami megoldás, hogy kicsit visszahúzódjon vagy nem érdemes addig kísérletezni? Vannak gyógyteáim, forrázathoz való kamilla, ilyesmi, de csak ünnepek után kèrek időpontot, aztán ki tudja, mikorra kapok is… létezik valami homeopátiás kezelés rá, vagy vény nélkül kapható krém, esetleg kúp?
2022. ápr. 16. 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak aranyér krémek, biztos nyugtatja a kamilla is de szerintem ne tegyél rá semmit.

Bugyit cserélj ha lehet ne tanga legyen rajtad.


#2

2022. ápr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban tudnak rá adni terméket. Vannak házi megoldások is. Én nem kezdtem vele semmit, csak nem piszkáltam, igyekeztem kímélni és pár nap alatt fel is szívódott (de lehet volt 1 hét is).
2022. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, főleg jó hallani ilyen sikersztorit. Remélem el tud múlni olyan észrevétlenül, mint ahogy jött…
2022. ápr. 16. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett vègül?:/
2022. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy nem küld vele tovább, mert ez csak bőrelváltozás… de esztétikailag akkor is zavaró, szóval továbbra sem tudom, mit tegyek. Magánorvosokhoz meg nem sok kedvem lenne mászkálni…
2022. júl. 29. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!