Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyton be van gyulladva a...

Folyton be van gyulladva a mandulám. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta minden évben begyullad legalább 2x. Elviselhetőbb mint a torokfájás, mert nem annyira intenzív érzés, de azért rossz.

Mindig kaptam rá gyógyszert + itthon is kezeltem, 1-2 hét alatt mindig elmúlt.


Viszont 2 hónappal ezelőtt megint begyulladt, fájt, majd 4 nap után abbamaradt. Rá két hétre újból begyulladt, a fájdalom elmúlt, viszont azóta is duzzadt, főleg a bal oldali. Néha érzem, hogy lüktet, de nem zavar különösebben. Megnéztem most, mert kezd elmenni a hangom, van rajta ilyen fehér cucc.


Miért nem múlik el?


2022. ápr. 22. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A feher cucc vagy tuszos mandulagyulladas, vagy mandulakovek.

Valoszinuleg regebben volt egy nem jol kikezelt mandulagyulladasod, ezert ter vissza mindig. De ha gyerekkorod ota ez van, nem ertem, miert nem mondta a haziorvosod, hogy ki kene venni. Felnottkent a mutet sokkal kockazatosabb.

2022. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1# Fogalmam sincs, hogy miért nem vették ki, azt kellett volna...

Felnőttként miért kockázatosabb? 20 éves vagyok, mégsem 40+, az gondolom számít.

2022. ápr. 22. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek konnyebben regeneralodnak egy ilyen mutet utan, plusz 2 hetig teljesen kiesel a munkabol/tanulasbol, mert szigoru agynyugalom kell, barmikor beverezhet stb., ugyhogy nagyobb a kockazata.
2022. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!