Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a fejembe?

Mi lehet a fejembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem régiben kaptam egy stroke-t. Ez éjszaka történt miután kimentem a toalettre. Fél álomba voltam, és annyira emlékszem, hogy elkezdett zsibbadni a jobb oldalam majd elfeküdtem, és el is aludtam. Reggel szörnyen fájt a fejem, és elmentem a házi orvoshoz, aki azonnali vizsgálatokra küldött. A vizsgálat után azt mondta egy főorvos, hogy szokjak le a dohányzásról. Valóban stroke-om volt. Miután hazamentem, átolvastam az eredményeket, és egyetlen dolog van a papíron ami szerint agyi érelmeszesedésem van. Egyébként minden más normális a leletek szerint! Most leírom, hogy mi szerepel a papíron.



"Supratentorialisan, bal oldalon parasagitalisan az occipitalis kamraszarv mellett, egymás mellett axialis síkban mérve egy 24mm-es, egy 18mm-es és egy 13mm-es hypodensitás látható, mely a cortexet is érinti.

A csontokon kóros kontrasztanyag halmozás, vérzés nem látható.

A craniospinalis átmenet szabályos.

Az orbiták eltérés nélkül.

Vélemény: A megítélhető erek területén significans szűkület, occlusio nem ábrázolódik. Bal oldalon supratentorialisan a leírt hypodensitások első sorban vasc. laesio kövtekezménye lehet."


Érti ezt valaki? Pontosan mit jelentenek ezek? Ne tervezzek hoszzútávra?:D:D



#agyvérzés #Agyi érelmeszesedés
2022. ápr. 28. 20:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Hm.. Hát azt hittem, hogy valaki tapasztalt már hasonlót.
2022. ápr. 30. 09:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez egészen konkértan igazolja hogy stroke-od volt.

Ha az agy bármely részén nem megfelelő a váráramlás akkor ott az idegsejtek nagyon hamar, percek alatt kársodnak, és néhány óra alatt el is halnak. Az agyal a baj, hogy nem gyógyul meg, nem olyan mint egy seb a bőrön, ami az agyban elhalt az nincs többé és kész.


A te esetedben ez hátul 3 foltban történt meg, a leírt méretekben, szerenécsére nem érintett létfontosságú részt, de egyértelműen aztmondják hogy elzáródás miatti idegsejt elhalásnak feleltethető meg az a három sötétebb rész a felvételen.


Javaslatom az lenne, hogy nézzes cukrot és koleszterint, és várnyomást, ha ezekkel baj van akkor állísd meg megfelelően, illetve mindenképpen szokj le a dohányzásról ha dohányzol, ugyanis egy storke után könnyen lehet másik, és ha olyan helyet ér ami fontos akkor abból nagyon nagy baj lehet.


Vigyázz magadra!

2022. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fúú, hát köszönöm szépen. Igazából ért egy komolyabb pontot is(nem tudom hol). Sajnos a stroke után a látó mezőmben meg maradt egy vékony csík szerű, ahol eltűnik az újjam egy resze. Tehát elő fordulhat, hogy valami látó ideget, eret érhetett az érszűkület. Egyáltalán nem zavaró, de egyenlőre nem múlt el. A látásomban nem gátol hála az égnek. Vezetés kozben is teljesen rendben van a látásom, minden táblát látok rendesen. Remélem el fog tűnni, de ha nem az sem baj, mert nem zavazó helyen van (jobb felső sárok). Bízom benne, hogy nem lesz belőle komolyabb probléma. Még csak 29 éves vagyok, és szeretnék még gyermeket mert sajnos még nincsen. Öröklődik?
2022. máj. 11. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi féle képen sem öröklődik, efelől megnyugodhatsz, viszont ha ilyen fiatalon kaptad akkor tényleg nagyon figyelj oda az életviteledre, mert hosszú élet vár még rád, és nehogy kapj még egy hasonló, csak rosszabb helyen!


Nézess, cukro, koleszterint, trigliceridet, vérnyomást, ha dohányzolt azt tedd le, és ha lehet heti 3X legalább sportolj.


Tudom közhelyek, de ezzel óriásit tudsz csökkenteni a kovetkező bekövetkezésének esélyén.

2022. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azóta megszaporodtak a fejfájások is. Megpróbálok odafigyelni, bár kicsit zavar hogy vannak akik 60 évig dohányoznak, 70-80 éves korukban is szívják és vígan élnek, miközben( nem az zavar, hogy élnek) nekem ilyen fiatalon beüt a baj. Hát nem vagyunk egyformák az biztos:D.
2022. máj. 15. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!