Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ferde a nyakam már egy ideje,...

Ferde a nyakam már egy ideje, ettől lehet?

Figyelt kérdés
Eleve tizenéves korom óta volt egy kis gerincferdülésem. Már akkor volt egy kis különbség a vállaim között. Mióta anyuka lettem, csak jobb oldalon bírom el a kisfiamat, szóval másfél éve felemás a terhelés. Mostanában láthatóan ferde a nyakam, egyik vállam jóval lejjebb van, mint a másik. Jobb oldalon a nyakizmaim mentén szinte csontkemény csomókat érzek, bal oldalon éppen ugyanolyan kemény a csuklyás izom. Iszonyúan zsibog a nyakam(néha még az állkapcsom is), de nem fáj. Ultrahangon csak reaktív nyirokcsomókat láttak, akkor ugye nem nyirokcsomó problémáról lehet szó? Lehetnek ennyire kemény izomcsomók? Az egyenetlen terhelés miatt lehet mindez? Megijedtem, mert olvastam, hogy ferde nyakat daganat is okozhat. Hová forduljak ezzel?

2022. máj. 1. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen csekély a valószínűsége, hogy daganat okozná. Ortopéd vagy reumatológus orvoshoz, de rögtön azután az ő egyetértésével gyógytornászhoz. Ki kell egyenlíteni a terhelést.
2022. máj. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A sport és a nyújtás hiánya. Simán be van állva. Kezdj el mozogni és járj el masszázsra.
2022. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!