Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laboreredményemről szeretnék...

Laboreredményemről szeretnék kérdezni hogy mekkora a baj?

Figyelt kérdés

Totál bilirubin 29 a referencia tartomány max. 21 lehet.

NEUT 49 ref. tartomány min. 50

MONO 9.5 ref. tartomány max. 8



2022. máj. 11. 15:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg mik ezek pl mi az a bilirubin mit szolgál? Mi az a NEUT meg MONO és mire jók ezek?
2022. máj. 11. 15:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A bilirubin a vörösvértestek hemoglobin részének egyik bomlásterméke, a laborvizsgálat során a vérben mérhető bilirubin normálisan a vörösvértestek elöregedése és pusztulása során jelenik meg.

[link]


google - első találat

2022. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs baj ezek alapján

a neut és a mono az két fehérvérsejt fajta, (a fehérvérsejteknek sok fajtája van, ez a két érték a neutrofileket és a monocytákat rövidíti, a neu inkább a bacik ellen a moncyta meg vírusok/bacik ellen küzd, de van átfedés is meg amúgy se annyira szent írás ez mint a tankönyvbe van)

minimális eltérés nem számít ha az össz fehérvésejt számod jó (ez vagy úgy lesz rajta hogy fsv. vagy úgy hogy WBC (mint angol wihite blood cell magyarul fehérvérsejt)


a bilirubinból meg van konjugál, konjugáltatlan ( direkt, indirekt) meg totál, máj és epe funcióra utal, illetve vörösvérsejt puszutulásra ha változnak az értékei, de csak klinikai képpel és a többi értékkel együtt értékelhető, ez az emelkedés nem tűnik rosszank, simán belefér ha nincs panasz

ha van akkor kérdés mennyi a másik két érték, és az ALP, GOT, GPT, GGT


mindegy is ha nincs panasz ezek jó értékek nyugi

2022. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezek minimális eltérések.

Probléma akkor van, amikor jóval nagyobbak az eltérések. Én nemrég COVID-os tüdőgyulladással voltam kórházban. Volt olyan értékem, ami a határérték több, mint százszorosa volt. Na, az már tényleg gáz volt. Mondjuk ramatyul is voltam. Amikor már lemet a határérték 2-szeresére, akkor azt mondták, hogy tök jó, és hazamehetek.

A neutrofil, és a monocita számának apróbb eltérése akár egy kisebb megfázástól is lehet, de pl. az allergia is bezavarhat. Most pontosan nem tudom, hogy melyik irányban melyik mit jelent, de ha nagyon érdekel, írj rám, és holnap vagy holnapután megmondom. Ma sajnos brutál fáradt vagyok...

2022. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha a laboreredményeden + van jelölve, akkor több, ha mínusz van jelölve, akkor kevesebb az ideális határoknál. Nézd meg a laboreredményeden. Kis túllépés nem aggasztó. Orvosod megmondja mit kell tenned, ő ismeri a szervezetedet.
2022. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Házoirvos azt mondta minden jó többi értékem megfelelő csak spanom mondta vigyázzak mert lehet nem érdekli az orvosokat ha komolyabb bajod lehet. Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 11. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Az orvosra hallgass meg amit a labor mutat, ne laikusokra (+ vagy -)!
2022. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!