Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Diverticulosis sigmae hogyan...

Diverticulosis sigmae hogyan kezelheto?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Antibiotikummal, gyulladás csökkentővel, és táplálási megszorításokkal, ha enyhe otthon, de inkább osztályos felvételel kórházban

Ha nem javul vagy súlyos akkor műtét, az adott rész eltávolításával.

2022. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Huuuuu.... Az nagy mutetnek szamit, hosszu gyogyulassal! Mit nem ehetek?
2022. máj. 14. 11:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet laparszkóposan is műteni, akkor 4 kisebb metszésből kamerával és ilyen ceruza méretű kampokkal és "szikékkel" dolgoznak, jobb gyúgyulás, de nyitott hasi műtéttel is szokák, ugyanis nehéz lehet elkülöníteni melyik rész a gyulladt, mit kell kivágni, meg ugye a kivágott bélszakaszt ki is kell venni, és ahhoz úgyis kell egy nagyobb lyuk.

Szóval ez sebésze meg osztálya válogatja, meg nyilván a beteg állapota, hogy mit enegd, melyik a biztonságosabb.


A konzervatív kezelés az antibiotukum gyulladás csökkentő, és a bél nyugalomba helyezés ami pár napig 0 diéta infúzóval, aztán fokozatosan visszaépíteni a rendes étekezést, ezért is szokták kórházban csinálni, 1-másfél hét bentfekvés alatt ha jó akkor jó, ha nem akkor műtét.

2022. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A dalacin jo lehet ra? Elhagytam a feher lisztbol keszult dolgokat. Nem fogyasztok tejet/ imadom/, keves hust eszem, nincs szorulasom. Teljesen kikeszit.
2022. máj. 14. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Na várjunk, azért az hogy diverticulitis az egy komoly klinikai diagnózis, alátámasztva képalkotókkal és laborparaméterekkel, remélem nem önmagadon próbáltad meg ezt diagnosztizálni.


És egyébként nem, határozottan nem jó rá, intravénás infúzóban adandó az antibiotikum, ha házilag próbálod megoldani rosszabb lesz és műtét lesz belőle, de nem optimálisan előkészítve hanem ilyen sűrgős jelleggel ami soha nem olyan jó, sőt!


Ha csak a tünetied vannak és "rágugliztál" akkor menj el orvoshoz, lehet nem is ez a bajod.

Ha pedig orvos mondta ki a diagnózist, akkor azt is elmondja mi legyen a terápia, egyébként akut esetben mondom, én felvenném osztályra, és egy hét alatt megpróbálnám rendezni.

2022. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
MR mutatta ki. Bekes kornyezetnen van. Kozben IBS-em is van, mindig szerettem halmozni. Tehat a has baloldali alsoreszi fajdalom teljesen ertheto. Ez tompa, de nagxon megkesereti a napjaimat.
2022. máj. 19. 16:40
 7/13 anonim válasza:

A sigmabél szakasznál lévő divertikulumok lehetnek nyugodt illetve gyulladt állapotban.

A nyugodt állapotban lévő időszakban (diverticulitis) megelőzésképpen sok folyadékot kell fogyasztani ,rostos étkezést bitosítva hogy szépen áthaladjon a bélsár a belső kitüremkedések ellenére is de lehetőleg ki kell zárni az olyan élelmiszereket amik magosak mert a magok beszorulhatnak a divertikulumokba ezzel gyulladást okozva.


A gyulladt állapotban lévő időszakban (diverticulosis) metrodinazol hatóanyagú antibiotikumos kezeléssel, rost és tejmentes diétát tartva kezelhető.Az első napokban kímélni és pihentetni kell a beleket... sok folyadék,pépes rost és fűszermentes ételekkel aztán ha már dolgozik az antibiotikum és érezhető a javulás akkor szép lassan lehet már normálisan étkezni


(5 évet küzdöttem vele 36 gyulladással és a végén laparoszkóp+8cm-es vágással 30 cm lett eltávolítva a sigmabelemből.Újra visszakaptam az életem)

2022. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Orulok, hogy jol vagy mar! Akkor aterzed, hogy min megyek at! Koszonom a valaszokat!
2022. jún. 15. 13:44
 9/13 anonim válasza:
Köszönöm szépen! Igen nagyon is átérzem és sajnálom.😟 Amikor diagnosztizálták azt sem tudtam mit kellene tennem mert ez nem egy gyakori betegség legalábbis itt Európában állítólag csak a 60 év felett gyakori. Amerikában a sok feldolgozott és rostmentes étel miatt már 30 év körül előfordul. Én 34 éves voltam de aztán szép lassan beletanultam mi az ami árthat vagy melyik szakaszban mi jó a testemnek... de mondanom sem kell nagyon elegem volt már belőle mert rettenetesen korlátozott.
2022. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

De bocsánat nem akartalak ám megijeszteni... Nem Mindenkinek ilyen agresszív és ilyen sűrűek a gyulladási szakaszok. Nekem azt mondta a gasztroenteorológusom hogy ez egyén és szervezet függő hogy kinél hogyan alakul a helyzet... van aki le él egy életet 2 gyulladással és soha nem kerül sor műtétre mert teljesen jól el van vele és van a peches mint én aki ennyit kínlódik.

Nem feltétlenül lesz ez neked is borzasztó, lehet hogy észre sem veszed majd úgy tudsz ezzel együtt élni..

2022. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!