Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orbánc gyógyulási esélyek?

Orbánc gyógyulási esélyek?

Figyelt kérdés

Édesapám pentekrol szombatra virradóan belázasodott. 39.5. A lába voros meleg (lábszár)

Szombaton kapott augmentint ami orbancra is jó. Vasárnap hajnalban szinten 40 fokos laza volt, amely délutánra lement, ma már nem volt laza.

Szedi az antibiotikumot, viszont be kellett mennie dolgozni…próbáltam meggyőzni de állítja, nem tudja megoldani a munkahelyén mert vállalkozó. (Alvállalkozó)

Nagyon aggódom érte. Antibiotikumos kezeléssel de nem pihen e is ki lehet gyógyulni? Álló ülő munka :( akinek van tapasztalata, kérem írjon. Köszönöm :(


2022. máj. 16. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Antibiotikum rendbe fogja hozni. A legfontosabb kérdés: mi okozta, mi váltotta ki? Nyirokkerongesi problémák? Higiénia? Immunrendszer?
2022. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyilván pihennie kéne, mert a kórokozó, be tud jutni a véráramba.

Azért is kérdezem H mi okozta, mert ha az alap probléma nincs kezelve, akkor vissza fog térni. (első voltam)

2022. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Előtte megszúrta a nagy lábujját körömvágás közben ami be gyulladt. Azt azóta kezelik folyamatosan de ezután jött ki az orbanc. Lehet nincs köze hozza, de elég közel volt a kettő egymáshoz
2022. máj. 16. 14:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Mivel kezelik folyamatosan?
2022. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudok a nevét! Ilyen fertőtlenítő s krémmel. Azt mondta apa, hogy már a gyulladás a labujjan alábbhagyott. Szerencsére a héten otthon maradt végül. Sokat alszik és hűvössel borogatja az orbancos területet
2022. máj. 17. 15:43
 6/12 anonim ***** válasza:
De miután jött ki az Orbánc? Mi az amivel kezelték, hogy az Orbánc kijött?
2022. máj. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Apu vágta a lábkörmét és belevágott a labujjaba ami be gyulladt. Ezután egy héttel lett lázas és jött ki az orbanc. Kezelt cukorbeteg de nehezen gyógyulnak a sebei. Lehet a kettőnek volt köze egymáshoz mert bekerült a baci a Sebébe…a labujja már gyógyul, bevarrosodott, és úgy néz ki hat az antibiotikum. Nincs már laza és a lába duzzanata is csökken. Piros még de jobban néz ki
2022. máj. 20. 23:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, a cukorbetegség mivel alapjáraton keringési problémákat okoz az alsó vegtagokban, főleg ha valaki sulytobblettel is rendelkezik, akkor ez hajlamosít orbancra, ahogy gombara is, mivel az immunrendszer az adott területen nem működik kielégítően.

Lassan de el fog múlni, viszont érdemes rá nagyon odafigyelni, esetleg gyogypedikuroshoz járni. Jobbulást apukadnak!

2022. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Nagyon köszönöm az eddigi segítséget. Két doboz augmentint szedett be, a lába elkezdett lehámlani de még mindig piros. Háziorvos szerdán látta és ránézésre gyógyuló félben van, azonban tegnap megint hoemelkedese volt…lehet, hogy még van gyulladás és erre reagál a szervezet? Tanácstalan vagyok. Mennyi idő a maximum gyógyulási idő? Csomó cikket elolvastam a neten de érdemleges választ a hőre, ezekre nem kaptam :/
2022. máj. 29. 09:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Szívesen! Esetleg bőrgyógyászt érdemes lenne meglátogatni. Lehet, hogy a sérült boefeluleten valami egyéb bejuthatott.

Többet sajnos nem tudok, de érdemes körbe nézni és további gocokat keresni, főleg mivel cukros az úr. Esetleg az antobiotikumra rezisztens? Sajnos nem tudom pontosan, de a hőemelkedés annyira nem súlyos, főleg ha jobban van. Milyen a közérzete egyébként?

2022. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!