Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi jelent ha a CRP érték és...

Mi jelent ha a CRP érték és We érték egyszerre mutat eltérést?

Figyelt kérdés

C reaktív protein és We érték mutat eltérést, 14,05 mg/L és 23 mm/h. Lehetséges azért, mert mikor készült a vizsgálat náthás voltam és ezt mutatja vagy komolyabb a baj? (Mindegyik magasabb értéket mutat)

30 alatti/N



2022. máj. 26. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyikből mennyi a határérték? (Fel van tüntetve a leleten.)
2022. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

5 és 15 azt írja.

2022. máj. 26. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Aha.

Nos... kicsit utánanézve: máshol a süllyedésre (ez a We) 20-at ír határértéknek, ahhoz képest a 23 nem olyan vészes. De még 15-höz mérten sem.

A CRP kicsit már magasabb, de azért még messze nem kétségbeejtő. Most lusta vagyok megnézni, de amikor COVID-os voltam, akkor azt hiszem, bőven 100 fölött volt a CRP-m. Na, az már gáz volt. Kétszeres átlépés mindenképp jelez valamit, de 99%, hogy semmi káros.

Egy masszívabb torokgyulladás simán okozhat ilyen eltéréseket.

2022. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő gyulladásios paraméter, ha egyszere emelkednek annyit jelent valami gyulladás van a szervezetben. Ez ennyit tud, a többi értékkel és a klinika tünetekkel tudjuk megmondani hogy hol van, milyen fajta, virális/bakteriális/gombás, és hogy kell-e kezelni vagy elmúlik magától és ha kell akkor mivel. :)
2022. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!