Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alacsony vérnyomás esetén...

Alacsony vérnyomás esetén milyen testhelyzet javasolt alváshoz?

Figyelt kérdés

2022. máj. 27. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vízszintes. Ne legyen magasan, párnán a fejed.
2022. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
A testhelyzet nem befolyásolja, legfeljebb tartsd be az 1. válaszoló tanácsát.
2022. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kideriteni, hogy mi miatt alacsony a vérnyomás. Pl. egy kardiológusnál.


Nagyon kis párna, ami éppencsak megtámasztja a nyakat, és egy összehajtogatott takaró a lábak alatt (hogy megemelje egy kicsit alvás közben is)

2022. máj. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Évtizedek óta úgy alszom, hogy amikor a hátamon fekszem olyankor egyáltalán nincs a fejem alatt párna. De mostanában azon gondolkodtam hogy nem pont kellene tenni a fejem alá párnát?

Nem hiszem, hogy fogok most kardiológushoz menni, de ha szív eredetű a probléma akkor lehet hogy mégis jó a feje alá párna? Erről tudtok valamit?

Régebben csináltam azt a lábak alá összegöngyölt takarót, de most valahogy nem esik jól.

Van tippetek arra vonatkozóan, hogy ezek mire utalhatnak?

Pár hónapja nem fizetem azt az egészségbiztosítási hozzájárulást - vagy mi a neve, úgyhogy orvoshoz menni most nem tudok.

2022. máj. 30. 03:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs a vesszők hiányáért és a hibákért, csak azután vettem észre, hogy elküldtem.
2022. máj. 30. 03:07
 6/7 anonim ***** válasza:

"Pár hónapja nem fizetem azt az egészségbiztosítási hozzájárulást -"


...később kamatos-kamatostul bevasalják rajtad, plusz büntetés.


Ha alacsony a vérnyomásod, akkor ne használj párnát a fejed alá, csak egy nagyon kicsit, ami megtámasztja a nyakad.


Ha nem voltál orvosnál, honnan tudod, hogy alacsony a vérnyomásod? Ha te méred otthon, mikor méred? Milyen testhelyzetben méred? Amikor méred, akkor kaja előtt, vagy után? Hányszor méred egy nap, és mikor?


Jó lenne, ha nem öndiagnosztizálnál "nekem alacsony...", hanem dokihoz mennél. Persze, ha nem fontos életben maradnod, akkor tökmindegy.

2022. máj. 30. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"mostanában azon gondolkodtam hogy nem pont kellene tenni a fejem alá párnát?"

Amikor valaki elájul, mert leesett a vérnyomása, fekve tartják, amíg rendbe nem jön, pont azért, mert a vízszintes testhelyzet jó az alacsony vérnyomásra - ebből is látszik, hogy a fejnek nem szabad magason (párnán) lennie, mert akkor lassabban "folyik bele vissza a vér".

2022. máj. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!