Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most ez így mi lehet?

Most ez így mi lehet?

Figyelt kérdés

Lebetegedtem csütörtökön, lázas voltam meg rázott a hideg éjszaka meg fájtak az ízületeim. Péntekre berekedtem, szinte elment a hangom és köhögök azóta, viszont lázam nem volt meg az ízület fájdalom is elmúlt. Egész idáig mert most este megint hőemelkedésem volt meg megy a hasam.

Influenza lehet?



2022. máj. 30. 05:50
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szerintem olyasmi.


Ha a torkod fáj, és be van gyulladva az alábbi gyógyszerek lennének jók: furocef vagy augmentin nem durva tünetek esetén probiotikummal, akut panasz esetén aktil duo. Ezek vény köteles gyógyszerek.


Lázra algopirin (vény köteles), vagy neo citran folyékonyan vagy kapszula formájában, algoflex is jó. Lényeg, hogy ibuprofén tartalmú legyen, vagy paracetamol.

Gyomor rontásra cralex (vény nélkül). Panasztól függően 1-5 kapszula / alkalom. Akut panaszok esetén smecta por (vény köteles). Vízben kell feloldani és olyan, mintha gipszet innál, de megáll benned a nafta, mint katiban a gyerek.

Hányásra, hányingerre cerucal (vény köteles).


Dr Hártmenn

2022. máj. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Előző: egy igazi orvos tanácsol látatlanban antibiotikumot. Ezt arra az orvosra kell bízni, aki megvizsgálja a beteget. Te felvállalod annak a felelősségét, hogy talál otthon néhány szem antibiotikumot a kérdező, és beszedi? Esetleg nem szedi elég hosszan vagy éppen allergiás rá? Másrészt, ha orvos lennél, akkor tudnád, hogy az algopyrin nem vényköteles.


Kérdező: Ha nem leszel jobban, hívd fel a háziorvosod.

2022. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*egy igazi orvos NEM tanácsol látatlanban antibiotikumot
2022. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2! Az algopirin évek óta vényköteles,csak szólok!!


Le vagy maradva,de okoskodsz.

2022. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tegnap vettem Algopyrint vény nélkül. Már vagy 1 éve nem vényköteles.
2022. máj. 30. 12:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy mindenkinek. Most szedek c vitamint meg algopyrint meg iszok neocitrant aztán majd meglátjuk. Az a baj csak, hogy dolgozom mellette 10 órában pékként szóval nagyon korán is megyek meg kipihenni esélyem sincs. Ez miatt sajna elég sokszor vagyok beteg meg nem is tesz jót ez a kialvatlanság se az immunrendszeremnek. :(
2022. máj. 30. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Menj el inkább orvoshoz. Lehet, hogy covidos vagy. És főleg ne dolgozzál, másokat is megfertőzöl.
2022. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7/7 Nincs már bajom, csak hurutosan köhögök. Teszt negatív.
2022. máj. 31. 15:16
 9/10 Senior Séf ***** válasza:

Ha nem alszod ki magad, kérdező, annak beláthatatlan következményei lesznek. Apróságokkal kezdődik, amiknek látszólag semmi köze a kialvatlansághoz, és egy vállvonással elintézi az ember. Aztán amikor jönnek a komolyabb pofonok, onnan már nehéz megfordítani a biciklit. Ott kezdődik, hogy a kialvatlan ember gyors cukrokra vágyik. Te ezt pékként meg is kapod, mindjárt reggel bekapsz valami pékárut. Ettől behintázik a vércukrod, és 2-3 órán belül újabb adag szénhidrátra lesz szükséged. Aztán megint és megint. Ez mind glutén, ami egy ragacsos fehérje és leradírozza a bél faláról az azt védő nyálkaréteget. Így a bélfal ideiglenesen áteresztővé, szivárgóvá válik, és emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek át a véráramba. S minekutána az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, autoimmun folyamat indul be, ami a kialvatlanságtól amúgy magas kortizolszintet még tovább emeli. A folyamatosan magas kortizol mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, és innen jószerivel a test bármely pontján gyulladás lép fel, aminek az eredetére a doki nem talál magyarázatot. Gyulladás csökkentőt ír fel, ami viszont tovább erősíti az áteresztő bél szindrómát, így újra és újra beindul a verkli.

Tovább is van, mondjam még?

2022. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9/9 Jó ég! Ezekre sosem gondolok, csak arra hogy kell a pénz sajnos.

Amúgy nem szoktam reggelizni. Lehet az is a baj, hogy van, amikor délután 1-2-kor eszek először ha haza érek. De megpróbálom magam kialudni mostmár meg eszem a C-vitamint aztán remélem nem jön már vissza. Egyébként amúgy nagyon jó fizikai állapotban vagyok, fogyni 1dkg-t sem fogytam 2 éve már, bármennyi fizikai melót megcsinálok, nem fáradok el soha. Csak hát ezek a kis megfázásos dolgok vannak ami mostmár belátom, hogy attól lehet, hogy nem pihenek szinte, még betegen is megyek dolgozni meg elég stresszes is vagyok.

2022. máj. 31. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!