Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz menjek ha nem...

Milyen orvoshoz menjek ha nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés

Már augusztus óta ez van, hogy napokig képtelen vagyok elaludni, vagy csak 5 felé tudok, de akkor oda az egész délelőtt. Van, hogy egy kis időre javul és van, hogy rosszabb.


Pszichiátriára menjek? Csak félek, hogy bekerülök zárt osztályra, vagy gondozóba. Legnagyobb félelmem.


vagy,


Neurológushoz?



2022. máj. 30. 11:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Benne vagyok a történetben. Neurológus, szomnológus altatót ad, pszichiáter antidepresszánst. Választhatsz!
2022. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Akkor jól kezelik látom. Pont megb4szhatom mindkettőt. Vizsgálat helyett altatót írnak?


Arra nem igazán szeretnék rászokni. Te mióta szedsz altatót?


20 éves vagyok.

2022. máj. 30. 12:06
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Először is a háziorvoshoz menj, ő majd beutal valahova.
2022. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ő sehová nem küld, pont azért mert gyógyszert adnak. Voltam már nála, azt mondta sportoljak.
2022. máj. 30. 13:36
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

Igyál nyugtató teákat

. Gyógynövényboltokban, Herbáriákban kapsz.

2022. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Alváslaborba menjél, oda a háziorvos tud beutalót adni, de a várakozási idő több hónap. Vagy elmész csilliárd összegekért magánba.
2022. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Az alváslabor a horkolósoknak való, amúgy ugyan úgy altatóval távozol. Ne hidd, hogy ott extra ellátás van.
2022. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
1-es vagyok....Tegyük tisztába a dolgokat. Au ország legelismertebb szomnológusát kerestem fel naná, hogy csak magánban rendel. Elmondtam mi van, erre nulla vizsgálat után altató és antidepreszáns. Utóbbitól rosszul voltam, átirányított pszichiáterhez. Hát üdv a valóságban, ennyit foglalkoznak az alvászavarral.
2022. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,


Elmennék alvás laborba ha lenne bármi értelme is. Gyógyteát használtam, egyszer használt gondolom placebo hatás.


A házi orvosom nem foglalkozik az alvásos problémáimal. Szóval felesleges.


Pont ez a baj 1-es, hogy senki nem foglalkozik az alvásal. Mintha nem lenne egy valós probléma és csak egy beképzelt dolog lenne. Miközben szervi bajok is befolyásolhatják. Persze ez ritkabb5, inkább lelki okok de akkor is, ez csak vizsgálatal deríthető ki.

2022. máj. 30. 16:57
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen súlyos álmatlanság esetén a nyugtató tea, mint halottnak a csók. Komolyan van aki azt hiszi, ha valaki napokig nem tud aludni azt majd egy szar citromfűtea kiüti? A háziorvosod is hülye, ha letudja azzal hogy sportolj. A szervezetednek meghatározott időközönként (ami kevesebb mint 24 óra) akkor is szüksége van az alvásra és képes is rá, ha egész nap a seggeden ülsz. Ha ez tartósan nem működik akkor ott valami probléma van a háttérben, amin nem segít a "menjél sportolni". Két megoldás van, vagy addig nem hagyod békén a dilletáns háziorvosodat amíg nem küld el a megfelelő kivizsgálásokra, vagy elmész magándokihoz ha belefér. Nem feltétlen kell a világ összes létező vizsgálatát elvégezni, de ez a nagyon is beutalhatott volna egy labor vizsgálatra, hogy pl. pajzsmirigy hormonokra ránézzenek.
2022. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!