Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért megy fel a vérnyomásom...

Miért megy fel a vérnyomásom és a pulzusom este lefekvéskor?

Figyelt kérdés

Szisztok.


2 hete minden este mikor fekszek le aludni és elkezdem hallani a szivdobogásom akkor kicsit ráparázok. Utána mintha szúró van mikor hideg vagy meleg érzetem van ott a bal mellkasomnál kicsit fájó meg nyomó de nem is tudom leirni milyen érzés igazából... Utána jobban is dobog a szívem és rástresszelek.

Van mikor nyugtató zenét hallgatok akkor ha próbálok arra koncentrálni talán elmúlik egy kicsit és nagyjából eltudok aludni. Ez minden este így van.

Nap közben nincs bajom de eszembe van egésznap ez a dolog főleg este mikor fekszek le.

A vérnyomásom 130-140/ 80-90 között van. A pulzusom meg 85-100 között szokott lenni. Este több mikor ez előjön.

Szédülés hányinger és zsibbadás vagy fájás nincs este. Csak ez a dolog… Próbálok nem erre koncentrálni hanem másra és úgy aludni akkor is előjön.

Volt már valakinek ilyen?

Esetleg kardiológus vagy valami más?


Most elkezdtem futni a héten hátha segít valamit.


Mikor este rámjön ez erősebben is dobog a szívem.


24/F vagyok. 172 cm 73 kg.


2022. jún. 2. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont ez a gond szerintem, hogy ráparázol. Emiatt ugrik fel a vérnyomásod is, mert ezen idegeskedel.


De nem vagyok orvos és elég kicsi a valószínűsége annak, hogy ezt az oldalt pont egy kardiológus szakorvos nézi, rajta kívül más meg nem fog tudni hiteles választ adni, szóval egy kardiológiai kivizsgálást nyugodtan elvégezhetsz, senkinek nem ártott még meg.

2022. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön ott a probléma az írásod legelején... Kényszeresen ráfókuszálsz, és ráparázol.

Plusz, hogy folyton méregeted, figyelgeted. Ettől már önmagában is felugorhat....


Megpróbálhatod kardiológusnál, de inkább pszichológussal kéne beszélned...

2022. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!