Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan dolgoznatok fel egy...

Hogyan dolgoznatok fel egy rosszindulatu daganat diagnozisat?

Figyelt kérdés
Egeszseges taplalkozas, rendszeres mozgas. Jo stresszturo kepesseg/ lehet hogy megse/ semmi csaladi kortortenet.Beutott. Nullan vagyok. Mozdulni nincs erom. Ha tulelem akkor orokke rettegni fogok majd? Nincs tomott fogam. Nathas ovodaban voltam utoljara 50 eve. Nagyon szeretnek olyanoktol valaszt kapni, akik maguk is atestek ezen. Ez valoban a foldi pokol.
2022. jún. 2. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Úr isten, nagyon-nagyon sajnálom.

azt én inkább nem írom le hogy mit csinálnék mivel ez az egyik legnagyobb félelmem de neked hatalmas nagy kitartást és sok sok erőt kívánok, főleg ha van kikért végigcsinálni! Az élet sajnos igazságtalan.

2022. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Igazából sehogy. Vagy agyilag is bele betegszel, vagy megpróbálsz boldogságban élni ugyanúgy, ahogy a többi ember, csak még intenzívebben, élményekkel tele. Ez persze csak akkor megy könnyebben, ha van kivel eltölteni. Szerető házastárs, gyerekek, unokák.
2022. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Az orvoslás napról napra fejlődik, főleg az onkológia. Mit mondanak, mi a prognózis?
2022. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Én csak részben vagyok érintett.

Eü-s vagyok és emiatt sok daganatos beteggel talalkoztam. Kollégáim hozzátartozójai között is akadt daganatos(ráadásul az egyiknél garantált a rövid időn belüli halál).

Nem tudom, hogy dolgoztak fel ezt, mert nekem pl az édesanyámnak olyan emlődaganata volt/van, ami a legjobb prognózisú. Tőle csak betegebb ember van kb.


Szóval attól, hogy van egy daganatod, az még nem feltétlenül jelent halálos iteletet. A típusa rengeteget számít(erről meg nem írtál, úgyhogy altalanossagban tudok nyilatkozni). Ha időben kiderül, elfogadod a kezelést, azzal már sokat tettél magadért.


Vannak amúgy onkopszichologusok akik segitenek ezen atlendulni, illetve amit még ki lehet próbálni az a Simonton tréning.


Illetve nem tudni milyen életet éltél, azon kívül, hogy torekedtel az egészséges eletmodra, de lehet lélekben nem azt csinálod amit igazán szeretnél és ez egy intő jel.

2022. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ma már korszerű kezelések vannak, amivel hosszú éveket lehet élni, tünetmentesen, vagy akár végleges gyógyulás. Mit mondott az orvos? Kell kemó?
2022. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok, én még a kemótól félnék nagyon hogy hányást okoz meg ilyenek mert az a fóbiám de inkább nem akarom riogatni a kérdezőt van most neki elég baja ...
2022. jún. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na, hogy vagy?
2022. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tul vagyok a muteten. Olyan gyenge vagyok mint a harmat. Konyorogtem a sugarert hogy elkeruljem a mutetet. Ki lett jelentve: csak mutet vagy halal. Ez is olyan nagyon empatikus volt. Most mutet utan......arra nem akarok kiterni, hogy ezt hogy eltem, elem..... Most megis szuksegesnek itelik utokezekesnek a sugarat. Na most vagyok teljesen elveszve. Gondoltam, hogy visszautasitom, de nagyon hulyenek neztek. Ugy ereztem magam mint a TV tavgyogyitasaban.



.ha meg akar gyogyulni.....rengeteg remtortenetet lehet olvasni. Mondjuk itt volt egy zsenialis valaszolo/ azt irta, hogy a sikereknek orul mindenki ..... nem ir tola.A negativumokat meg posztoljak mindemhova. Nagyon orulnek barmilyen tapasztalatnak. Meg valami; nem vagyok hisztis versenyszetuen sportoltam. Szoval amit mondtak, hogy 3 het mulva emlekezni se fogok ra

..



Hat az NEM igaz.

2022. júl. 22. 13:40
 9/11 anonim ***** válasza:
HATALMAS nagy kitartást kívánok neked, és minden tiszteletem! Remélem meg fogsz gyógyulni! Majd néha írj, hogy mi a helyzet!
2022. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem az empátia hat a betegekre kedves kérdező, hanem a tények. Te sem akartál műtétet látod, de muszáj volt. A sugár csak utókezelés, az életedet akarják megmenteni, vissza utasítani tényleg hülyeség. Inkább most legyél mindennek a szélén, semmint hogy később gyógyíthatatlan légy. Fogadd el. Rokonomat most műtötték, de már közben rájöttek, hogy menthetetlen, kemót sem kaphatott. Neked viszont még van esélyed.
2022. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!