Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » MigrénAura növelheti az...

MigrénAura növelheti az agyverzés kockázatát esetleg más betegség kialakulását?

Figyelt kérdés

Üdvözletem gondoltam írok egy levelet ezzel az ugynevezett MigrénAurás látászavar betegséggel kapcsolatosan, lassan 10 éve szenvedek ebbe a roham betegségbe de még mindig keresem a megfelelő nyugtató választ de nem igazan kaptam. Mitől alakulhat ki és ez halálos lehet? Félek nagyon az agyvérzéstől , hogy ez megnővelheti a valoszínűségét ezekre a kérdesekre meg mindig keresem a választ. Bárki aki szenved ebbe a betegségbe az mérem jelezze nekem: elérhetőségeim: www.facebook.com/Rolliofficial

Instagram: Krewellarolli



#migrén #aurás migrén #Migrenaura #Auras migren
2022. jún. 3. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a migrén duplájára növeli a stroke kockázatát.


Erről itt tudsz részletesen olvasni:


[link]


Egyébként google 1. találata a migrain és stroke keresőszavakra.

2022. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%

"you have a very slightly higher risk of stroke"


Minimálisan növeli, nem pedig a duplájára!

2022. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"If you have migraine with aura, you're about twice as likely to have an ischaemic stroke in your lifetime, compared to those without migraine."


Olvass tovább, ne csak az első sort. A fenti mondat már azt jelenti, hogy kétszer akkora esélyed van, az már eléggé dupla.


Akár mindkét mondat lehet igaz. Ha alapból 1% esélyed van, annak a duplája a 2%. De ez csak 1 százalékponttal magasabb, ami nem túl sok. Talán ez a magyarázat.

2022. jún. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!