Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előrehajol és az orrán kereszt...

Előrehajol és az orrán keresztül kevés agyvíz csordogál?

Figyelt kérdés
Ez egy létező dolog.

2022. jún. 5. 13:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ismeri valaki ezt a jelenséget?


Tapasztalatokra lenne szükség az említett jelenséggel kapcsolatban.

2022. jún. 5. 13:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nátának hívják, és orrváladék csöpög.

Az agy és az orrüreg között nincs átjárás.

2022. jún. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nátá nevű betegség? Szuper. 😄
2022. jún. 5. 14:04
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja és van átjárás, épp erről van szó.


Erről szól a kérdés.

2022. jún. 5. 14:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben nem szivároghat az agyvíz sehol, az orrodon sem.

Ha mégis akkor komoly baj van, és vagy trauma okozta akkor azt észrevennéd, mert jó nagy ütés kell hozzá autó baleset vagy ilyesmi és akkor is inkább fülből szokott, vagy pedig fejlődési rendellenesség, de azt meg ici-pici korában már észre veszik mert szinten komolya tünetei vannak.


Gondolj bele, ha én megszúrom valakinek a gerincét, és pár csepp agyvizet leszívok vizsgálatra, akkor 24 óráig feküdni kell, mert olyan erős fejfájása lesz attól a pár csepptől is amit eltávolítottam, ha bárhol veszítené valaki akkor az nagyon hamar súlyos neurológiai tünetekkel járna.


Ami az orrból folyhat az váladék, 99%ban orrváladék vagy vér, néha más csúnyaság, de én még soha nem láttam orrból liquort folyni, pedig már dolgozok egy pár éve :)

2022. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Előrehajol vagy izgatottá válik mondjuk ügyintézés közben (miatt) és víztiszta folyadék csorog az orrából. Tehát összefügg a "nyomással". (bent a fejében)
2022. jún. 5. 14:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Koponyaalapi törénsél szokott lenni, koponya CT-t kell csinálni.


Amit leírsz, az nem agyvíz, hanem orrváladék. Nátha.

2022. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell megértened, hogy ez zárt tőrből nem jön ki a folyadék, és a koponyatér zárt.

Tehát a fejen is állsz akkor sem fog kicsurogni belőle amég nincs rajta lyuk, és garantálom hogy ha lenne rajta akkor azt tudnád, ugyanis kórházban feküdnél az idegsebészeten/traumatolgián, akut műtétre várva.

Szóval az nem az lesz, hanem vizes orrváladék, vagy ha úgy tetszik, takony.

Lehet megfáztál, náthás vagy, allergiás vagy akármi.

2022. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem kb. 15 éve fennálló tünetről van szó.
2022. jún. 5. 14:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó.
2022. jún. 5. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!